Krůtí prsa v šunkovo-sýrovém těstíčku

Když se nám dostane to překvapení pod zub, zamyslíme se nad tím ... aha, něco neobvyklé a zjišťujeme, co to je za chuť ... :)

Přidal:, 20.9.2015
Kategorie: Krůtí, Maso, Oběd
Recept Krůtí prsa v šunkovo-sýrovém těstíčku

Suroviny

Budeme potřebovat:
1 ksprsa krůtí
šunka drůbeží
neuzený sýr
2 ksvejce
100 mlsmetana
mořská hrubozrnná sůl
pepř
4 lžícehladká mouka
rozmarýn
na smažení sádlo a olej
Příloha:
bramborová kaše

Postup přípravy

  1. Krůtí prsa jsem umyla, osušila. Připravila jsem si šunku, kterou jsem pokrájené na kostičky i se sýrem.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Maso, nakrájené na plátky jsem naklepala, osolila mořskou solí, okořenila.
  3. Do mísy jsem si připravila zvlášť hladkou mouku, ve které jsem obalila řízky před namočením do těstíčka. Vyšlehala jsem vejce, přidala jsem smetanu a mouku jsem přidávala tak, abych zahustila těstíčko. Potom do vyšlehaného těstíčka jsem přidala pokrájenou šunku a sýr.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Nakonec jsem přidala jen tak natrhané lístky rozmarýnu. Vždy dávám do těstíček nějaké překvapení. Když se nám dostane to překvapení pod zub, zamyslíme se nad tím ... aha, něco neobvyklé a zjišťujeme, co to je za chuť ... :)
  5. Na rozehřátém sádle s olejem jsem je smažila na slabém plameni, aby se propekly a byly šťavnaté. Obrátila jsem je i na druhou stranu a dopekla. Vypražené jsem ukládala na kuchyňský papír. Pokud se řízky smažily, uvařila jsem brambory a pak je rozmixovala s teplým mlékem a máslem.Tip: Jahodový džem bez chemie

Děkujeme za povolení ke sdílení receptu od skvělé 
kuchařky - Izabelka