NejRecept.cz Dezerty Rolády Slané rolády Krůtí roláda s kapustovým listem (fotopostup)
Krůtí roláda s kapustovým listem (fotopostup)
Recept Krůtí roláda s kapustovým listem (fotopostup)
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Izabella929@azet.sk Izabella929@azet.sk    ·   6.11.2017

Krůtí roláda s kapustovým listem (fotopostup)

V mé kuchyni patří krůtí maso mezi velmi oblíbené. Často připravuji toto maso v kombinaci s ovocem a zeleninou. Tento nápad jsem dostala, když mi zůstaly nádherně zelené listy z kapusty, když jsem vařila polévku. Autor: Izabelka

Suroviny
350 g
krůtí prsa
špetka
soda bikarbona
4 ks
kapustové listy
1 ks
rohlík
1 ks
vejce
sůl, mletý pepř
Postup receptu
Vytisknout
  1. Do hrnce jsem dala vodu a jedlou sodu, vložila jsem listy a spařila jsem je (5 min). Listy jsem vybrala a nechala vychladnout. Odstranila jsem z listů hrubé blány. Sodu přidávám do vody proto, aby listy zůstaly krásně zelené.
  2. Krůtí prsa jsem umyla, osušila. Rozdělila jsem je na jednu větší a jednu menší část.
  3. Větší část jsem přes mikrotenový sáček rozklepala. Osolila, okořenila. Na maso jsem položila listy. Tu zhrublou část jsem odřízla a nechala pouze tu krásně zelenou část.
  4. Připravila jsem si nádivku. Původně jsem chtěla do nádivky vložit i domácí uzenou klobásu, jenže se mi to zdálo příliš hrubé a tak jsem klobásu upekla jen tak.
  5. Nakrájela jsem jeden rohlík na kostky, přidala jsem mletý pepř a vejce a všechno jsem smíchala. Náplň jsem položila na listy a svinula. Svázala jsem kuchyňským provázkem. Roládu jsem položila na plech, který jsem trošku polila olejem. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a pekla jsem ji 15 min. Potom jsem roládu přeložila na pánev a opekla dorůžova ze všech stran.
  6. Hotovou roládu jsem vyložila na krájecí desku. Odstranila jsem motouzy a nakrájela na plátky. Podávala jsem s domácími hranolkami a dýňovou čalamádou. Přeji vám dobrou chuť.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář