NejRecept.cz Dezerty Moučníky Kynuté makové květy s drobenkou
Kynuté makové květy s drobenkou
Recept Kynuté makové květy s drobenkou
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Danula Vašíčková    ·   26.9.2018

Kynuté makové květy s drobenkou

Dostala jsem prostě obrovskou chuť na makový koláče. A já, když si něco umanu, tak se mnou nikdo a nic nehne... :D Přemýšlela jsem jestli nějaké krémové řezy nebo se vrhnu do přípravy klasických koláčů. A přece zvítězili domácí kynuté koláče, které jsem samozřejmě nemohla udělat obyčejně, ale vytvarovala jsem krásné kytičky. Autor: Danka

90 min
Čas přípravy
20 min
Čas vaření
Sdílet na Facebooku
Suroviny
300 g
polohrubé mouky
2 lžíce
krystalu
1/4 lžičky
soli
1/2 kostky
čerstvého droždí (21g)
1 ks
žloutek
125 ml
vlažného mléka
50 g
rozpuštěného másla
1 lžíce
oleje
maková náplň
švestková povidla
vejce na potření
drobenka
Postup receptu
Vytisknout
  1. Těsto zaděláno a vykynuto v pekárně, rozdělit na 10 dílů, utvořit bochánky a nechat pod igelitem 10 minut odpočinout. Pak každý bochánek zvlášť roztlačit dlaní na pracovní desce, naplnit lžící náplně a "zavázat" jako buchtu.
  2. Uložit spojem dolů na plech s pečícím papírem a dlaní opět opatrně roztlačit do tvaru koláče a nechat pod igelitem nakynout asi 45 minut.
  3. Pak střed každého koláče promáčknout (používám omoučenou malou skleničku ), každý jednotlivě naplnit 1 lžící povidel, okraje pomazat vejcem, 8x nastříhnout po obvodu nůžkami (cca 2-3cm směrem ke středu) a posypat drobenkou. Péct asi 20 minut na 170 stupňů.
  4. Maková náplň: Použila jsem hotovou makovou náplň od Labety, spařila horkým mlékem, přidala jsem 1 nastrouhané jablko a 1 lžíci suché mleté kávy. Dle potřeby lze zahustit namletými dětskými piškotky.
  5. Drobenka: 40g hrubé mouky, 30g krystalu, 20g rozpuštěného másla. Vše pouze v misce promíchat vidličkou.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář