NejRecept.cz Dezerty Moučníky Kynuté sádlové šátečky s vanilkou a ořechy - FOTOPOSTUP
Kynuté sádlové šátečky s vanilkou a ořechy - FOTOPOSTUP
Recept Kynuté sádlové šátečky s vanilkou a ořechy - FOTOPOSTUP
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Izabella929@azet.sk Izabella929@azet.sk    ·   14.12.2017

Kynuté sádlové šátečky s vanilkou a ořechy - FOTOPOSTUP

Sádlové koláče našich starých maminek chutnají i v dnešní uspěchané době. Čas od času dostaneme na ně chuť a zatím si ještě vždy dokážu sehnat sádlo od farmářů. Dnes jsem je udělala trošku jinak s ořechově cukrovým posypem. Autor: Izabela

Suroviny

Těsto:

550 g
hladká mouka
255 ml
mléko vlažné
50 g
droždí
1 ČL
krystalový cukr
1 ks
vejce
špetka
sůl
200 g
sádlo
1 PL
ocet do sedla
2 bal.
vanilkový cukr na posyp

Náplně:

250 g
mletý mák
4 PL
hroznová povidla
250 g
mleté ořechy
4 PL
meruňková povidla

Posyp:

100 g
ořechy drcené
100 g
kyštálový cukr
Postup receptu
Vytisknout
  1. Připravila jsem si kvásek. Ve vlažném mléce jsem rozpustila droždí posypala cukrem a nechala vykynout. Kvásek jsem přidala k prosátej mouke a vypracovala jsem polotuhé těsto. Zakryté nechala vykynout na teplém místě 1 hodinu.
  2. Když těsto nakynulo, položila jsem ho na pomoučenou pracovní desku a rozválela. Sádlo jsem smíchala s octem a vložila do mrazáku ztuhnout. Ztuhlý kvásek jsem nastrouhala na těsto a posypala vanilkovým cukrem. Dělám to tak, že půl sáčku sypu na jedno přeložení. Těsto jsem prokládala zleva doprava, zprava doleva, shora dolů a ze spodu nahoru. Další překládání již šikovné kuchařky vědí, že se překládá pak opačně. Po každém přeložení se nemusí nechat těsto kynout, ale znovu se rozválí, nastrouhá sádlo, posype vanilkou a přeloží se i druhý a třetí krát. Po třetím rozválení a přeložení jsem zakryla utěrkou a nechala kynout 20 min.
  3. Proložené těsto 3x a nakynuté jsem rozválela a nakrájela na kostky. Těsto je pružné a zcela na tenko nelze vyválet. Uložila jsem nádivky. Ty dělám jednoduše. Mletý mák smíchám s povidly, teď jsem použila hroznovou. Ořechy mleté ​​spojím s meruň. povidly. Naplněné těsto jsem zavřela, natřela rozšlehaným vejcem a posypala ořechově-cukrovým posypem. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a pekly se 20 min. Ještě vrch jsem posypala moučkovým cukrem - už jen ozdobně. Velmi chutné šátečky.
  4. Ještě přidávám přípravu sádla jak ho dostávám od farmáře. Sádlo odblaním, pomelu na masovém mlýnku. Rozvážím si ho na 250 g kousky, zabalím do mikrotenévého sáčku a uložím do mrazničky. Dříve než se použije musí se rozmrazit a smíchat s octem a moukou záleží od receptu.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář