NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Laskonky - ořechové s nutelovou náplní
Laskonky - ořechové s nutelovou náplní
Recept Laskonky - ořechové s nutelovou náplní
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
adkas adkas    ·   15.12.2016

Laskonky - ořechové s nutelovou náplní

Už před nějakým časem jsem dostala od mé milé sestřičky formu na laskonky. Stále jsem jaksi odkládala její vyzkoušení. Až nyní přišel čas, kdy jsem se pustila do přípravy. Dělala jsem ho podle odzkoušeného receptu, který mi dala sestra s formou. Když už laskonky, tak zaručeně nejlepší. Autor: Adkas

Sdílet na Facebooku
Suroviny

Těsto:

4 ks
bílky
300 g
jemný kr. cukr
špetka
sůl
90 g
mleté ​​orieškyy
2 PL
polohrubá mouka

Krém:

150 g
máslo
80 g
moučkový cukr
100 g
Nutella
1 lžičku
mletá káva
1 ks
žloutek
50 g
mleté ​​oříšky
2 PL
rum
Postup receptu
Vytisknout
  1. Nejdříve si dáme vařit vodu do hrnce, na kterém budeme šlehat bílkovou pěnu. Bílky šleháme se špetkou soli. Když jsou bílky trochu napěněné, přidáme kr. cukr a šleháme, dokud se cukr s bílky nespojí.
  2. Pak misku přendáme do vodní lázně a šleháme cca 10 minut. Pak odstavíme z ohně a přidáme mouku smíchanou s oříšky (mícháme už jen vařečkou). Plech na pečení jemně potřeme olejem, položíme pečící papír a pomocí šablony naneseme těsto. Troubu předehřejte na 125 stupňů, vložíme laskonky a pečeme cca 45 minut. Zkontrolujeme, zda jsou dobře vysušené, ne-li necháme je v troubě déle (ještě cca 10-15 minut).
  3. Po vyjmutí z trouby necháme laskonky na plechu stát cca 2-3 minuty a pak je posbíráme. Výborně se oddělují od papíru. Uložíme na tác a po úplném vychladnutí je můžeme naplnit.
  4. Máslo utřeme s moučkovým cukrem, přidáme žloutek a ještě krátce šleháme. Pak přidáme nutellu, kávu a mleté oříšky. Nakonec krém ochutíme rumem a přendáme do cukrářského sáčku, kterým nanášíme krém na laskonky. Druhou laskonkou přikryjeme a máme hotovo.
  5. Z dávky vyjde cca 25 laskonek (ale záleží na velikosti jedné laskonky, já mám středně velké).

Zdroj: Adkas

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář