Legendární jablkový koláč našich babiček

Recept Legendární jablkový koláč našich babiček
FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Jednoduchý a hlavně velmi tradiční recept na jablečné pité, které nikdy nezklame žádného mlsouna. Miluji tradiční recepty, které mají svou minulost. Tento recept mi dala ještě moje mamka. Já jsem si ho trochu upravila a do těsta přidávám namísto mléka bílé víno, kterého je tam sice málo, ale někde jsem četla, že bílé víno tyto těsta dokonale zjemní. A je to pravda.

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

SUROVINY

Těsto:

500 gpolohrubá mouka
100 gmoučkový cukr
250 gmáslo
2 ksvejce
2 - 3 lžícebílé víno
1 bal.kypřící prášek do pečiva (12g)

Jablečná náplň:

1 - 1,2 kgočištěné nastrouhaná jablka
1 bal.vanilkový pudink (37 g)
100 gkr. cukr (nebo podle chuti)
špetkaskořice

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. V misce rukama smícháme všechny suroviny na těsto. Pokud se vám nedá těsto spracovat, můžete ještě přidat trochu vína. Zaděláné těsto dám na chvilku zchladit, stačí dokud připravíme jablečnou náplň.
  2. Jablka očistíme a nastrouháme na struhadle, šťávu necháváme. Nastrouhaná jablka smícháme s pudinkovým práškem, cukrem a špetkou skořice.
  3. Těsto přeložíme na pomoučenou pracovní desku a rozdělíme na dvě stejné části. Jednu polovinu těsta rozválíme na velikost plechu a pomocí válečku přeneseme na vymazaný plech tak, aby těsto bylo po okrajích plechu trochu zvednuté nahoru. Na těsto naložíme jablečnou náplň a opakem lžíce nebo stěrkou uhladíme.
  4. Vyválíme druhé těsto, pomocí válečku přeneseme a položíme na jablka. Přečnívající těsto na krajích ukrojíme. Vrch koláče propícháme vidličkou a upečeme. Já jsem pekla asi 30 minut na 180 ° (každá trouba peče jinak, řiďte se svou troubou). Krájíme až po úplném vychladnutí a na talíři jemně pocukrujeme. Na druhý den je snad ještě lepší, než těsně po upečení.
  5. Poznámka: Pokud máte kyselé jablka, můžete přidat do náplně více cukru. Tento koláč peču na menším plechu, rozměr 25 x 35 cm výška 5 cm.

Můj blog: Recepty z mojej kuchyne

PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit