Letní osvěžující jahodové tiramisu

Pokud máte rádi nepečené dezerty a k tomu ještě i osvěžující, tak určitě nepřehlédněte tento recept. Jahody ještě jsou, tak je musíme nějak zužitkovat. Klasické dezerty s jahodami a želatinou jsme tu už viděli, tak vyzkoušíme pěnové tiramisu z mascarpone a šlehačky. Nic víc do krému nejde, žádná káva, protože ta v kombinaci s jahodami nevytváří velmi dobrou chuť.

Recept Letní osvěžující jahodové tiramisu

Suroviny

250 gmascarpone
200 mlsmetana ke šlehání
400 gjahody
150 gmoučkový cukr
20 ksdlouhé piškoty

Postup přípravy

  1. Jednoduchý recept s velmi dobrým krémem pouze ze tří surovin - mascarpone, šlehačky a cukru.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. V druhé misce vyšleháme šlehačku s cukrem (100 g), ručně pouze metličkou přimícháme mascarpone a vymícháme hladký krém. 100 g jahod rozmixujeme s 50 g cukru na dřeň.
  3. Připravíme si hranatou menší formu, kterou vyložíme dětskými piškoty. Polijeme je jahodovou dření, navrstvíme krém, poklademe nakrájené jahody, poklademe piškoty, navrstvíme dřeň, navrstvíme krém, poklademe jahody a pokud ještě máme všechny suroviny, postup můžeme opakovat.Tip: Jahodový džem bez chemie
  4. Ukončíme to nakrájenými jahodami a odložíme do chladničky ztuhnout.

Zdroj: Vk