Lososové kuličky

Kuličky ze zbytků z ledničky. Přidat můžete různé suroviny, nebojte se například sýra Lučiny nebo čerstvého kopru. Je to sice výrazná chuť, ale určitě to vše spolu ladí. Přidat můžete i jiné bylinky, které se vám nejvíce hodí k rybě. Já jsem přidala ještě kusem mozzarely, kterou jsem nakrájela na velmi malé kostičky a během pečení se ten sýr krásné rozpustil a kuličky spojil, aby se nerozpadali. Autor: Morjana

Přidal:, 18.1.2017
Kategorie: Losos, Ryby a mořské plody
Recept Lososové kuličky

Suroviny

zbytek lososa - může být i jen uzený
kousek sýra mozzarely
trochu lepivé rýže
velmi malé množství sýra Lučiny nebo žervé
čerstvý kopr, petrželka, libeček
vajíčko
hladká mouka
strouhanka
sůl, pepř

Postup přípravy

  1. Vše odhadem - zkrátka...co Vám zustane z lososa a nezpracujete :-) Zbytek lososa - může být i jen uzený, ale lepší je zbytek smaženého filetu kousek sýra mozzarely - na malé kousíčky trochu lepivé rýže velmi malé množství sýra Lučiny nebo žervé - slouží nám na lepší spojení čerstvý kopr, petrželka, libeček - zkrátka vonanvá bylinka hodící se k lososu vajíčko hladká mouka strouhanka sůl, pepřTip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Vše pěkně nakrájíme..lososa tak aby byl na střední kousky, mozzarelku na menší, přidáme trošku rýže - pozor jsou to lososové kuličky, ne rýžové s lososem, přidáme trošku sýra Lučiny nebo žervé - opravdu jen maličko, přidáme vajíčko, které jsem si předtím rozmíchali se solí, pepřem a bylinkami.
  3. Ze směsi tvoříme kuličky, které obalujeme v trojobalu a smažíme na pánvi. Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Ke kuličkám se hodí lehký zeleninový salátek s křenovým dipem, bagetka nebo klidně můžete zvolit jako přílohu bramborové pyré s porkem nebo jarní cibulkou.