NejRecept.cz Dezerty Koláče Tvarohový koláč Lžícový recept na vynikající pribináček řezy. Jednoduchá příprava a chuť si zamilují všichni.
Lžícový recept na vynikající pribináček řezy. Jednoduchá příprava a chuť si zamilují všichni.
Lžícový recept na vynikající pribináček řezy. Jednoduchá příprava a chuť si zamilují všichni.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   25.1.2024

Lžícový recept na vynikající pribináček řezy. Jednoduchá příprava a chuť si zamilují všichni.

Pribináčkové řezy jsou lahodným dezertem, který si zamiluje každý. Tento recept nabízí snadnou přípravu, což ocení i začínající pekaři. Recept se vyznačuje jednoduchým těstem, nadýchaným tvarohovým krémem z tvarohu a šlehačky a je zakončen bohatou čokoládovou polevou.

35 min
Čas přípravy
15 min
Čas vaření
Suroviny

Těsto:

6 ks
vejce
6 lžíc
moučkový cukr
2 lžíce
olej
6 lžíc
polohrubá mouka
1 lžička
prášek do pečiva
3 lžíce
kakao

Krém:

500 g
tvaroh
250 ml
smetana ke šlehání
5 lžíc
moučkový cukr

Poleva:

120 g
hořká čokoláda
100 g
máslo
2 lžíce
mléko
Postup receptu
Vytisknout
  1. Nejdříve vyšleháme žloutky s cukrem do nadýchané pěny, poté do směsi zařadíme olej a mouku, kterou jsme předtím promíchali s kakaem a kypřícím práškem. Jako poslední krok opatrně vmícháme tuhý sníh, který jsme ušlehali z bílků, a to pomocí vařečky.
  2. Nalijte hotové těsto do formy o velikosti 25 x 30 cm, kterou jste předem vymazali máslem a vložte ji do trouby k pečení.
  3. Pečeme při teplotě 180 stupňů po dobu přibližně 10-15 minut a pozorně sledujeme pečení, protože každá trouba může mít odlišné pečící vlastnosti. Po upečení necháme těsto vychladnout.
  4. Smetanu na šlehání vyšleháme do tuhé šlehačky spolu s cukrem. Poté postupně tuto směs zamícháme k tvarohu, aby vznikl krém.
  5. Připravený krém naneseme na vychladlé těsto a pečlivě ho vyrovnáme.
  6. Dáme dezert do lednice, aby krém ztuhnul. Až bude krém pořádně vychlazený, můžeme na vrch nalít čokoládovou polevu, která lépe tuhne při chladném krému.
  7. Nakrájíme dezert na pěkné, úhledné kousky a podáváme. Doporučuji použít ostrý nůž při krájení, aby se čokoláda nepolámala.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář