Maďarský guláš s knedlíkem

Nevíte co uvařit na zítřejší oběd? Vyzkoušejte připravit klasický maďarský guláš a jako přílohu zvolte vynikající pařený knedlík.

Přidal:, 6.11.2015
Kategorie: Hovězí, Maso, Oběd, Omáčky
Recept Maďarský guláš s knedlíkem

Suroviny

Potřebujeme:
hovězí zadní
cibuli
olej
koření na guláš
pepř mletý
sůl
česnek
feferonku
hovězí bujón
červená paprika
majoránka
rajčata
paprika zelená
hladká mouka na zahuštění

Postup přípravy

  1. Suroviny jsou záměrně nenavážené, každý si gramáž určí sám.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Dáme si smažit cibuli /dost hodně na 1 kg masa i tři čtyři střední/ až do hněda, to udělá chuť, pak trošku osmahneme maso /nařezané na velké kostky cca 4x4 cm/, aby se zatáhlo, ale jen tak pozvolna.
  3. Posypeme červenou paprikou /dostatečně/, promícháme, trošku ji jakoby opražíme, a hned podlijeme aby nezhořkla, no a přidáme min. 1 hov. bujón, pepř na maďarský guláš, pepř mletý, sůl, česnek, trošku majoránka, feferonky to vše i přesto, že tam jde koření.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  4. Uvaříme do poloměkka a přidáme k tomu, rajčata a papriku a povaříme, do požadované měkkosti papriky, pak s děravou vařečkou vyjmeme maso a vše co se dá a zahustíme s hladkou moukou tak, aby byla taková středně hustá omáčka a ochutnáme zda je vše v pořádku - poslední možnost to doladit.
  5. Omáčku s moukou trochu povaříme tak 5-10 min. Všechno vrátíme zpět, necháme přejít varem a guláš je hotový. Podáváme s pařeným knedlíkem. Dobrou chuť!Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky

Zdroj: Pečené, varené s Ivou