Maminčiny vanilkové rohlíčky

Vynikající křehké vánoční cukroví. Každý má ten svůj ověřený recept na vanilkové rohlíčky, který peče každé Vánoce a málokdo zvykne vsadit na nový recept, který nemá vyzkoušený. Já jsem také věrná naší domácí klasice, kterou mě naučila moje mamka. Vanilkové rohlíčky nesmí být bez mletých vlašských oříšků a přidávám i žloutky. V některých receptech žloutky vynechávají, ale mně se zdají mnohem křehčí a chutnější pokud žloutku přidáte. Určitě vyzkoušejte můj ověřený recept na toto vánoční cukroví, které se u nás doma dědí z generace na generaci. Autor: SamanthaClara

Přidal:, 24.11.2017
Kategorie: Sváteční pečení, Vanilkové rohlíčky, Dezerty, Vánoční cukroví, Vánoce, Koláče, cukroví
Čas přípravy:
Čas vaření:
Recept Maminčiny vanilkové rohlíčky

Suroviny

Suroviny na těsto
300 gpolohrubé mouky
210 gtuku (Hera/máslo)
105 gmletých vlašských ořechů
120 gmoučkového cukru
2 ksžloutky
1 bal.vanilkový cukr
2 šp. nožeprášku do pečiva

Postup přípravy

  1. Smícháme nejprve sypké suroviny v míse, dobře promícháme, aby směs byla stejnorodá.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Pak na vále přidáváme plátky másla, zpracováváme nožem i se žloutky. Nakonec zpracujeme rukou v hladké těsto, zabalíme do potravinové fólie a uložíme přes noc do lednice.
  3. Na vále tvarujeme šišky, které krájíme na menší válečky, rukou tvarujeme do rohlíčků, lehce ohneme a přendáme na plech s pečicím papírem. Rohlíčky neohýbáme příliš, aby se po upečení nelámaly. Dobře upečený rohlíček je pouze nazlátlý po okraji, kontrolujeme a nenecháme připálit.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Pečeme na 150 st. asi 8-10 minut. Každá trouba peče jinak, od pečení rozhodně neodcházíme, jinak můžeme přijít k černým rohlíčkům! Dobrou chuť!

Zdroj: Kreativnikuchyne