NejRecept.cz Dezerty Moučníky Marlenka - FOTOPOSTUP
Marlenka - FOTOPOSTUP
Recept Marlenka - FOTOPOSTUP
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Janulinka Janulinka    ·   12.1.2017

Marlenka - FOTOPOSTUP

Jeden z nejlepších dezertů, jaké jsem kdy pekla. Miluji medové zákusky a tento dezert je právě ten, který peču, pokud mám svátek já nebo někdo jiný v mé rodině. Marlenka se dnes dá zakoupit i v obchodě, ale po přečtení složení vás rychle přejde chuť a vrátíte ji zpět do regálu. Já polotovary - zákusky vůbec nekupuji, to si raději upeču doma a vím co jím. Pokud máte rádi i vy medové zákusky, ať se líbí, můj ověřený recept. Autor: Janulinka

45 min
Čas přípravy
18 min
Čas vaření
Sdílet na Facebooku
Suroviny

Těsto:

120 g
máslo
250 g
moučkový cukr
2 ks
vejce
2 PL
medu
1 ČL
ocet
1 PL
sody
600 g
hladké mouky

Náplň:

1 konzerva
Salko
250 g
máslo
500 ml
mléka
1 bal.
zlatý klas

Drobenka:

1 - 2 hrst
sekaných ořechů
1 PL
kakaa
rozdrcená část upečeného těsta
čokoláda
Postup receptu
Vytisknout
  1. Ještě před zahájením pečení si předem uvaříme Salko, které se vaří 3 hodiny, které pak necháme vychladnout.
  2. Do sklenice dáme jedlou sodu a přidáme ocet. Smícháme to spolu. Do hrnce dáme med, máslo, moučkový cukr - tyto suroviny necháme rozpustit. Odstavíme, necháme trochu vychladnout - přidáme ručně rozšlehaná vajíčka, která rychle vmícháme do rozpuštěné směsi. Přidáme sodu smíchanou s octem a vaříme na mírem ohni. Vaříme dokud nám mírně nezhnědne a vytvoří se pěna. Odstavíme z ohně, necháme trochu vychladnout a přidáme mouku. Vypracujeme hladké těsto, které necháme na teplém místě 1 hod.
  3. Po hodině těsto vybereme na desku. Rozdělíme ho na 6 stejně velkých částí. Pláty pečeme na opačné straně plechu, kde si vždy konce ořežeme, aby bylo těsto úhledně rovné. Tyto části upečeme na konci na plechu, čímž nám vznikne část těsta, kterou rozdrobíme (použijeme při posypu na vrch koláče). Pečeme ve vyhřáté troubě při 200 stupních. Těsto se peče rychle.
  4. Rada: Pokud se z těstem hůře pracuje, je tvrdší (protože vychladlo) klidně těsto zahřejte v mikrovlke cca 20 seknud. Těsto pěkně změkne a dobře se s ním pracuje. Je důležité aby bylo teplé, protože se snadněji vyválí.
  5. Z mléka a zlatého klasu uvaříme hustý krém, který necháme vychladnout. Máslo utřeme do hladka, přidáme vychladlý krém a vychladlé Salko, které jsme vařili 3 hod. Vše spolu smícháme a vznikne nám hladký a sladký krém.
  6. Můžeme plnit Marlenka - těsto, krém, těsto, krém, atd ..... všechny pláty potřeme krémem. I vrchní plát potřeme krémem, který posypeme drobenkou.
  7. Drobenku: Upečené mini části těsta rozdrobíme, přidáme kakao, sekané ořechy. Vše spolu smícháme a posypeme zákusek.
  8. Vrch pocákáme rozehřátou čokoládou. Zákusek je výborný, křehoučké a jemný s príchťou karamelu.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář