NejRecept.cz Dezerty Moučníky Medové řezy se zakysanou smetanou
Medové řezy se zakysanou smetanou
Recept Medové řezy se zakysanou smetanou
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Danula Vašíčková    ·   5.4.2018

Medové řezy se zakysanou smetanou

Takže jsem měla asi tak tři možnosti. Buďto se ze žalu opít do němoty nebo vykřičet svůj nahromaděný vztek z okna a nebo si prostě obalit nervy tuplovanou dávkou něčeho sladkého... Co myslíte, co vyhrálo? Samozřejmě, že jsem upekla něco sladkého, abych nevyšla z cviku. Tentokrát to byly sladké medové řezy se zakysanou smetanou. Autor: Danka

Suroviny

Těsto:

190 g
másla
3 lžíce
medu
3 ks
vejce
250 g
krystalu
2 lžičky
jedlé sody
cca 650 g
hladké mouky

Krém:

6 kelímků
zakysané smetany
250 g
krystalu
1 bal.
vanilkový nebo smetanový pudink bez vaření Olé od dr. Oetkera
Postup receptu
Vytisknout
  1. Máslo s medem nechat roztopit v kastrůlku. Nad párou vyšlehat metličkou celá vejce s cukrem a tenkým pramínkem přišlehávat rozpuštěnou medovou směs.
  2. Poté sejmout ze zdroje tepla, přidat sodu a po částech přidávat mouku, dokud není těsto hladké. Vyklopit na pomoučenou pracovní plochu a nyní už jen rukama zapracovat do těsta tolik mouky, aby bylo pevné, ale přitom tvárné.
  3. Rozdělit na 4 stejně velké části, každou zvlášť dotenka vyválet a přenést pomocí válečku na pečící papíry. Péct na obráceném plechu cca 5-7 minutek na 170 stupňů dozlatova (pozor, nepřepéct, jinak budou placky tvrdé a budou se lámat). 
  4. Hotové pláty oříznout všechny na jeden rozměr, odřezky nevyhazovat, rozdrolit do misky (poslouží jako posyp navrch moučníku), promazat krémem a poskládat na sebe. Vršek lehce pomazat a posypat drobečky.
  5. Hotové necháme v lednici do druhého dne rozležet.
  6. Krém:
    Vše vyšlehat ručním elektrickým šlehačem dohladka.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář