Měkkoučké koláčky obalené v čokoládě

Znáte tyto měkkoučké koláčky obalené v čokoládě s jemnou nádivkou? Já si je pamatuji z Lidl, ale už dlouho jsem je neviděla.

Přidal:, 29.9.2015
Kategorie: Chuťovky
Recept Měkkoučké koláčky obalené v čokoládě

Suroviny

Budeme potřebovat:
1,5 hrnkuhladká mouka
120 gmáslo
100 gmoučkový cukr
2 ksžloutky
2 lžícemléko
1 bal.vanilkový cukr
Nádivka:
2 ksbílky
1 lžíceprášková želatina
120 gmoučkový cukr
1/2 lžičkyvanilková esence
Glazura:
100 gtmavá čokoláda
3 lžícerostlinný olej

Postup přípravy

  1. Máslo utřeme s moučkovým a vanilkovým cukrem do pěny, postupně přidáme mouku, žloutky a mléko. Zpracujeme hladké těsto, které zabalíme do potravinářské fólie a odložíme do chladničky na 40 minut.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Troubu vyhřejeme na 200 stupňů a připravíme si plech na pečení. Dno vyložíme pečícím papírem.
  3. Těsto vyjmeme z lednice a zpracujeme váleček a nakrájíme ho na tenké plátky (cca 18 ks). Poklademe je na plech a pečeme cca 15 minut.Tip: Jahodový džem bez chemie
  4. Želatinu připravíme podle návodu na obalu. Bílky vyšleháme do tuhé pěny spolu s moučkovým cukrem a vanilkou ve vodní lázni. Nakonec přidáme tenkým proudem želatinu a promícháme.
  5. Na jednu sušenku navrstvíme bílkovou pěnu, zakryjeme druhou sušenkou a takto pokračujeme, dokud neslepí všechny sušenky. Pokud se Vám těžko pracuje s bílkovou pěnou, na chvíli ji dejte do lednice. Ztuhne a práce s ní bude mnohem jednodušší. Jen je třeba dávat pozor na to, aby neztuhne příliš.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  6. Čokoládu rozpustíme ve vodní lázni, přidáme olej a promícháme. Slepené cookies namočíme do čokolády a necháme ztuhnout.

Zdroj: Koolinar