Melounové želé, které určitě zachutná vašim dětem

Melouny nyní koupíte na každém kroku a třeba vymyslet i něco originálnějšího než ho pouze nakrájet na kostky a jíst vidličkou. Obsahuje hodně vody, cukru a umíte připravit i například takové želé, které bude určitě chutnat vašim dětem. Toto želé můžete dokonce zavařit a odložit na zimu a tak si pochutnat na melounu i během zimních večerů.

Přidal:, 24.7.2017
Kategorie: Zavařeniny, Chuťovky
Recept Melounové želé, které určitě zachutná vašim dětem

Suroviny

600 gčervený meloun
dle chuticukr
25 gželatina

Postup přípravy

  1. Meloun nakrájíme na kostky (nejlepší je meloun bez jadérek - je s ním méně práce a je mnohem sladší než meloun s jadérkami).Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Pokud máte meloun s jadérkami, jadérka musíte vybrat.
  3. Meloun dáme do mixéru a rozmixujeme na dřeň. Přidáme cukr - každý přidá tolik, jak mu chutná a jak sladký meloun je.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Malé množství melounové dřeně odčerpáme, přidáme želatinu a promícháme. Necháme nabobtnat. Nabobtnalou želatinu přidáme k celé melounové dřeni. Celou dřeň ohříváme, dokud se želatina rozpustí.
  5. Horkou dření naplníme sklenice a pořádně je uzavřeme. Otočíme je dnem vzhůru, zakryjeme utěrkou a necháme vychladnout. Skladujeme v chladničce (pokud to chceme spotřebovat hned) nebo v tmavé chladné komoře.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.

Zdroj: Povar