NejRecept.cz Část dne Oběd Migas, tradiční selské jídlo chudých Španělů.
Migas, tradiční selské jídlo chudých Španělů.
Recept Migas, tradiční selské jídlo chudých Španělů.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   6.1.2024

Migas, tradiční selské jídlo chudých Španělů.

Migas je tradiční španělské jídlo, které má svůj původ v pokrmu prostých lidí, ale postupem času se stalo oblíbeným i v moderní kuchyni. Hlavní ingrediencí jsou drobky nebo malé kousky chleba, často smažené a podávané v kombinaci s chorizem nebo slaninou. Původně bylo Migas připravováno jako snídaně z včerejšího chleba, dnes je často podáváno jako oběd nebo večeře v mnoha španělských restauracích. Slovo "Migas" znamená v angličtině "drobky", což odkazuje na hlavní součást tohoto jídla. Tento pokrm má významné místo v španělské i portugalské kulinářské tradici.

10 min
Čas přípravy
10 min
Čas vaření
Suroviny
4-6 krajíců
starší chléb
1 ks
cibule
1/2 ks
pórek
3 ks
barevné papriky
100 g
anglická slanina
podle chuti
sůl, pepř, kari , čili
podle potřeby
olej
podle chuti
česnek
Postup receptu
Vytisknout
  1. Začněte přípravu tím, že na pánvi osmažíte cibuli. Poté přidejte najemno nakrájený česnek, pórek, různobarevné papriky a slaninu. Směs dochuťte podle vlastního vkusu a smažte, dokud zelenina není dostatečně měkká.
  2. Na jiné pánvi rozehřejte olej a osmažte na něm chléb nakrájený na malé kostičky. Chléb smažte, dokud nebude zlatavý a křupavý. Následně smíchejte osmažený chléb s předtím připravenou směsí. Tento krok zajišťuje, že chléb získá příjemnou křupavost, což je důležitý prvek celkové chuti a textury pokrmu.
  3. Toto jídlo je ekonomické, rychlé na přípravu a velmi chutné. Je skvělým řešením pro využití zbylého chleba, který se nám občas doma nahromadí. Nabízí praktický způsob, jak neplýtvat potravinami a zároveň si vychutnat lahodné jídlo.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář