MINI větrníky s poctivou karamelovou polevou

Recept MINI větrníky s poctivou karamelovou polevou

Přidal: Karambola, 27.3.2016

Kategorie: Moučníky, Dezerty

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

U nás klasika na Vánoce a Velikonoce. Z krabičky zmizí jako první :) Autor: Karambola

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Přidal: Karambola, 27.3.2016

Kategorie: Moučníky, Dezerty

SUROVINY

Těsto:

250 mlvoda
125 gmáslo
150 ghladká mouka
1 lžícekr. cukr
špetkasůl
4 ksvejce

Krém:

1/2 lmléko
250 gkr. cukr (hnědý)
2 ksžloutky
4 lžícebramborový škrob
1 bal.vanilkový cukr
125 gmáslo

Poleva:

180 gmoučkový cukr
3-5 lžicvoda

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Vodu, máslo (nebo olej), 1 lžíci kr. cukru, špetku soli dáme do hrnce a ohřejeme. Když hmota vře, přidáme mouku a za stálého míchání důkladně vyšleháme. Hmota se musí oddělovat od stěn hrnce. Pak odstavíme a necháme důkladně vychladnout. Do vychladlé hmoty přidáváme jedno vajíčko po druhém a za každým důkladně mixérem vyšleháme.
  2. Připravené těsto navrstvíme do cukrářského sáčku a na plech vyložený papírem na pečení, na který jsme si nakreslili tužkou kroužka, stříkáme 3 vrstvy těsta na sebe. Špic jemně zvedneme nahoru, aby vypadaly pěkně.
  3. Pečeme v troubě, kterou jsme předem vyhřály na teplotu 200 stupňů. Když vložíme větrníky, teplotu snížíme na 180 stupňů a stopneme si 40 minut. Po 40 minutách troubu vypneme, mírně pootevřeme dvířka a necháme je ještě 10 minut dojít. !!!! Pozor !!!! během pečení troubu nesmíme otevírat, jinak větrníky spadnou !!!! Po 10 minutách větrníky vyjmeme a necháme zcela vychladnout. Pak je překrojíme na polovinu.
  4. Do mléka přidáme žloutky, rozšleháme je metličkou a ohřejeme na ohni. V druhé misce si smícháme bramborový škrob, kr. a vanilkový cukr a postupně tuto směs přidáme do teplého mléka. Za stálého míchání uvaříme hustý krém, který necháme vychladnout. Máslo vyšleháme do pěny, postupně přidáme vychladlý pudink a vyšleháme jemný krém, který vložíme do cukrářského sáčku a stříkáme na rozkrojený větrník.
  5. Polovinu cukru zkaramelizujeme na pánvi. Když máme karamel, přidáme vodu (dáváme pozor, hmota začne vřít) a ještě chvíli povaříme a odstavíme. Ještě horký karamel přidáme do zbylého cukru a důkladně vymícháme hladkou polevu.
  6. Vrchní těsto namáčíme do polevy a položíme na krém.
PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit