NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Můj recept na vánoční cukroví ze strojku. Ze všeho pečiva, které peču, mizí ze stolu jako první.
Můj recept na vánoční cukroví ze strojku. Ze všeho pečiva, které peču, mizí ze stolu jako první.
Můj recept na vánoční cukroví ze strojku. Ze všeho pečiva, které peču, mizí ze stolu jako první.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Petra H Petra H    ·   31.10.2023

Můj recept na vánoční cukroví ze strojku. Ze všeho pečiva, které peču, mizí ze stolu jako první.

Jedná se o jedny z mých nejoblíbenějších vánočních koláčků. Připravuji je ve dvou variantách - jednu s kakaem a druhou bez něj, přičemž kakao v této verzi nahrazuji moukou. Tyto koláčky mají tu vlastnost, že vždy jako první zmizí z krabičky, když je připravím. Když je peču bez kakaa, ráda je ponořím do tmavé čokolády, zatímco verzi s kakaem obalím v bílé čokoládě. Jejich bohatá chuť a kontrastní poleva činí tyto koláčky neodolatelnými pro všechny, kteří je ochutnají.

35 min
Čas přípravy
7 min
Čas vaření
Suroviny
90 g
moučkový cukr
1 ks
vejce
40 g
kakao
140 g
hladká mouka
100 g
máslo
na lepení
marmeláda
na máčení
čokoláda
Postup receptu
Vytisknout
  1. Pro přípravu těchto lahodných vánočních koláčků nejprve prosejeme hladkou mouku a smícháme ji s moučkovým cukrem a kakaem v míse. Následně přidáme vajíčko a nakrájené máslo, které by mělo být pokojové teploty. Poté pečlivě vypracujeme tuto směs do těsta, vytvarujeme ho do kuličky a můžeme přejít k dalšímu kroku.
  2. Hotové těsto pečlivě zabalíme do potravinářské fólie a necháme ho odpočinout v lednici po dobu jedné hodiny. Tímto krokem zajistíme, že těsto získá ideální konzistenci pro další zpracování a po pečení naše vánoční koláčky budou mít správnou texturu a chuť.
  3. Pro přípravu koláčků budeme používat strojek. Nejprve připravíme plech, který jsme vyložili pečícím papírem. Poté s pomocí strojku vytvoříme těstem hady na plechu, které následně nakrájíme na stejné tyčinky. Tím vytvoříme krásně tvarované koláčky, které jsou připraveny k pečení.
  4. Hotové koláčky vložíme do předem vyhřáté trouby a pečeme je při teplotě 180 stupňů. Přibližně 7 minut pečení by mělo být dostatečné, ale je důležité sledovat je, aby se nepřipekly a dosáhly požadovaného stupně propečení.
  5. Poté, co jsou koláčky upečené, slepíme je marmeládou a následně je ponoříme do rozpuštěné čokolády. Tímto způsobem dodáme našim koláčkům skvělou sladkou chuť a zajímavou texturu.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář