NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Linecké cukroví Můj vyzkoušený vánoční recept na nejlepší linecké hvězdičky s bílým jogurtem.
Můj vyzkoušený vánoční recept na nejlepší linecké hvězdičky s bílým jogurtem.
Můj vyzkoušený vánoční recept na nejlepší linecké hvězdičky s bílým jogurtem.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   25.11.2023

Můj vyzkoušený vánoční recept na nejlepší linecké hvězdičky s bílým jogurtem.

Tento recept kombinuje tradiční suroviny jako mouka a cukr s neobvyklým přídavkem bílého jogurtu, což dodává cukroví jemnou a svěží chuť. Příprava je jednoduchá, s těstem, které se lehce vyválí a vykrajuje do tvaru hvězdiček. Po upečení se hvězdičky spojí marmeládou a posypou cukrem, vytvářejíc tak klasický vzhled. Ideální pro ty, kteří hledají něco nového v tradičním vánočním pečení.

25 min
Čas přípravy
15 min
Čas vaření
Suroviny
500 g
hladká mouka
250 g
hera
120 ml
bílý jogurt
1 šálek
moučkový cukr
2 bal.
vanilkový cukr
na lepení
marmeláda
na posypání
moučkový cukr
Postup receptu
Vytisknout
  1. Pro přípravu těsta nejprve smícháme heru s bílým jogurtem a vanilkovým cukrem, až vznikne nadýchaná pěna. Poté postupně přidáváme mouku smíchanou s moučkovým cukrem, přičemž každou dávku přidáváme po lžících a důkladně mícháme, aby se ingredience rovnoměrně spojily.
  2. Po zpracování těsta ho rozválíme na lehce pomoučeném povrchu do plátu o tloušťce přibližně 5 milimetrů. Pak pomocí formičky vykrajujeme hvězdičky a pokládáme je na plech vyložený pečicím papírem. Pečeme je v předehřáté troubě na 150 stupňů Celsius. Délka pečení se může lišit v závislosti na velikosti a tloušťce hvězdiček, obvykle trvá kolem 15 minut. Po upečení necháme hvězdičky vychladnout na rovném povrchu a poté je slepujeme marmeládou.
  3. Poté, co hvězdičky vychladnou a slepíme je marmeládou, posypeme je na talíři moučkovým cukrem pro dokonalý sladký finiš. Z množství surovin uvedených v receptu by mělo vzejít přibližně 60 kusů těchto lahodných hvězdiček.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář