NejRecept.cz Přílohy Knedlíky Kynuté knedlíky Naučte se TRIK, jak připravit DOKONALÝ knedlík. Pařený knedlík už dělat nebudete, tento způsob je fantastický.
Naučte se TRIK, jak připravit DOKONALÝ knedlík. Pařený knedlík už dělat nebudete, tento způsob je fantastický.
Recept Naučte se TRIK, jak připravit DOKONALÝ knedlík. Pařený knedlík už dělat nebudete, tento způsob je fantastický.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   20.10.2023

Naučte se TRIK, jak připravit DOKONALÝ knedlík. Pařený knedlík už dělat nebudete, tento způsob je fantastický.

Zapomeňte na trápení s pářeným knedlíkem! Naučte se tento fantastický trik, jak připravit dokonalý domácí knedlík. Vaše knedlíky budou teď vždy perfektní!

25 min
Čas přípravy
20 min
Čas vaření
Suroviny
2 hrníčky
hrubá mouka
2 hrníčky
polohrubá mouka
42 g
droždí
6 dcl
mléko
1 ks
vejce
Postup receptu
Vytisknout
  1. Začneme přípravou těsta. Do mísy prosijeme mouku, přidáme kvásek, sůl a vajíčko. Postupně přidáváme mléko, a to opatrně. Těsto zpracujeme a necháme chvíli odpočívat.
  2. Vytvarujeme hladké těsto. Necháme ho kynout. Těsto je nyní krásné, jemné a nadýchané. Vykynuté těsto přeneseme na pomoučenú desku. Rozdělíme ho na 3-4 části a vytvarujeme knedlík. Necháme ho 20 minut podkynout.
  3. V hrnci přivedeme vodu k varu a přidáme trochu soli. Po 20 minutách kynutí vložíme knedlík do vroucí vody, zakryjeme hrnec a stáhneme na nejnižší plamen. Vaříme 20 minut.
  4. Během té doby připravíme druhý knedlík, aby měl čas podkynout. Po 20 minutách je knedlík hotový. Pokud máme větší knedlík, můžeme ho vařit v pekáči, který položíme na dvě hořáky (oba hořáky po vložení knedlíku stáhneme na minimum).
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář