Nebíčko v tlamičce - makové řezy s vanilkovým krémem

Jednoduché řezy s mákem a vanilkovým krémem. Vrch můžete polít čokoládovou polevou, ale nemusíte.

Přidal:, 2.3.2016
Kategorie: Moučníky
Recept Nebíčko v tlamičce - makové řezy s vanilkovým krémem

Suroviny

Těsto:
400 ghladká mouka
150 gmáslo
100 gmoučkový cukr
2 ksvejce
3 lžícezakysaná smetana
1 bal.prášek do pečiva
Vanilková vrstva:
500 mlmléka
1 bal.vanilkový pudink
20 ghladká mouka
100 gkr. cukr
100 gbílá čokoláda
100 gmáslo
Maková vrstva:
300 mlmléka
120 gkr. cukr
200 gmletý mák
70 gsušenky bebe
150 gmáslo
Čoko poleva:
150 ghořká čokoláda
30 gmáslo
1 lžíceolej
1 lžícemléko

Postup přípravy

  1. Ze surovin na těsto zpracujeme kuličku, kterou rozdělíme na 5 stejných částí. Každou část rozválíme a upečeme v předem vyhřáté troubě na plechu, který jsme vyložili pečícím papírem při teplotě 180 stupňů do zlata (cca 10 minut každý plát, ale záleží na tloušťce těsta).Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Upečené pláty necháme zcela vychladnout a připravíme si náplně.
  3. Vanilková: v mléce rozmícháme vanilkový pudinkový prášek, mouku a cukr. Na mírném ohni uvaříme hustý pudink, který odstavíme a přidáme na kostičky nalámanou čokoládu a na kostičky nakrájené máslo. Mícháním všechno spojíme a necháme mírně vychladnout.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Maková: Do mléka přidáme cukr a na mírném ohni ho rozpustíme. Když máme cukr rozpuštěný, přidáme mák a necháme ho spařit. Odstavíme a přidáme namleté ​​sušenky a máslo. Mícháním vše spojíme a můžeme vrstvit.
  5. Těsto - maková náplň - těsto - vanilkový krém - těsto - maková náplň - těsto - vanilkový krém - těsto - čokoládová poleva.Tip: Jahodový džem bez chemie
  6. Čokoládovou polevu připravíme jednoduchým způsobem - vše spojíme ve vodní lázni do jednotné hmoty a nalijeme na řezy. Necháme ztuhnout a podáváme.

Zdroj: Coolinarika