Nejjednodušší cheesecake, který máte hotový do půl hodinky

Už jsem nevěděla, co mám připravit sladkého, abych potěšila své miláčky doma. Nejdřív jsem myslela, že budou k obědu koblihy, ale nakonec jsem zvolila tento sladký dezert, který jsem připravila opravdu do půl hodinky. Použila jsem celozrnné sušenky, tvaroh, zůstalo mi v lednici trochu mascarpone, ale pokud nemáte nic se neděje a vrch je ovocný. Tentokrát jahodový s ostružinami se želatinou. Autor: Kvietok

Recept Nejjednodušší cheesecake, který máte hotový do půl hodinky

Suroviny

250 gcelozrnné sušenky
100 gmáslo
450 gjemný tvaroh
podle chutimoučkový cukr
50 gmascarpone
1/2 bal.prášková želatina
250 mlrozmixované jahody + ostružiny
1/2 bal.prášková želatina

Postup přípravy

  1. Sušenky rozmixujeme mixérem, přidáme rozpuštěné máslo a promícháme.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Takto připravený základ jsem navrstvila do menší kulaté formy (průměr nevím, cca do 20 cm), pořádně utlačíme a odložíme do chladničky.
  3. Tvaroh utřeme s mascarpone a cukrem, přidala jsem polovinu balíčku želatiny, kterou jsem připravila podle návodu na obalu a takto připravený krém jsem navrstvila na základ.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  4. Jahody a ostružiny jsem rozmixovala, přidala nabobtnalou želatinu, promíchala, ohřála a navrstvila na tvarohový krém.
  5. A šup do chladničky, ztuhlo to za 15 minut a bylo hotovo.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky