Nejjednodušší NEPEČENÉ řezy

Příprava je velmi jednoduchá. Když ho vyzkoušíte, určitě si ho všichni, kteří ochutnají, oblíbí. Z poloviny dávky dostanete dostatečné množství koláčků.

Přidal:, 26.2.2015
Kategorie: Dezerty, Koláče, cukroví, Nepečené dezerty
Recept Nejjednodušší NEPEČENÉ řezy

Suroviny

Budeme potřebovat:
600 gkr. cukr
20 lžícvoda
250 gmáslo
600 gBEBE tmavé sušenky
600 gmleté vlašské ořechy
100 gtmavá čokoláda
2 lžícekakao
Poleva:
1 lžícekakao
50 gčokoláda na vaření
1 lžíceslunečnicový olej

Postup přípravy

  1. Vodu si dáme do hrnce, přidáme kr. cukr a zahřejeme. Když se cukr rozpustí, odstraníme z tepla a přidáme máslo, nadrcené sušenky a mleté vlašské ořechy. Důkladně promícháme a polovinu hmoty si oddělíme.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  2. Do oddělené hmoty si přidáme rozpuštěnou čokoládu a kakao. Důkladně vypracujeme.
  3. Připravíme si plech o velikosti 33x34 cm. Na dno vyššího plechu si umístíme potravinářskou fólii (tak se nám bude koláč snadněji vybírat z plechu ven) a začneme vrstvit.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Na dno umístíme 1/2 čokoládové hmoty a pěkně uhladíme. Postupně navrstvíme bledou sušenkovou hmotu, znovu čokoládovou a na vrch bledou hmotu. Pěkně uhladíme a hlavně stlačíme, abychom měli řezy úhledné.
  5. Vrch polijeme rozpuštěnou čokoládou, do které jsme přidali kakao a 1 lžíci slunečnicového oleje. Necháme ztuhnout v lednici minimálně 3 hodiny a podáváme. Dobrou chuť!Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.

Zdroj: Nosalty