Nejjednodušší recept na citrónový krém, který je hotový za pár minut

Nejjednodušší recept na luxusní citrusový krém, kterým můžete naplnit libovolné řezy, sušenky, vánoční cukroví nebo dokonce tento krém můžete použít i jako nádivku do palačinek. Je fenomenální!

Nejjednodušší recept na citrónový krém, který je hotový za pár minut

Suroviny

Budeme potřebovat:
1 lžícecitronová kůra
3/4 šálkučerstvá citronová šťáva (cca 3-4 ks citronů)
3/4 šálkukr. cukr
1/4 lžičkysůl
3 ksvejce
4 ksžloutky
4 lžícemáslo

Postup přípravy

  1. V menším rendlíku smícháme citrónovou kůru, citrónovou šťávu, cukr a sůl. Vaříme na mírném ohni za stálého míchání cca 5 minut, dokud se cukr nerozpustí.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. V druhé misce (nebo v hrnci, protože pak se bude krém ještě vařit) vymícháme mixérem 3 vajíčka a 4 žloutky do tuhé pěny. Když máme vyšlehanou pěnu, přidáme /tenkým proudem lijeme do vyšlehaných vajec/ mírně vychladlou citrónovou směs. Zašleháme a hmotu vaříme na mírném ohni za stálého míchání cca 5 minut, dokud hmota nezhoustne.
  3. Hustou hmotu odstavíme a přecedíme přes jemné sítko, abychom se zbavili možných hrudek, které vznikly sražením.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Do horké přecezené hmoty přidáme máslo a mícháním ho rozpustíme. Necháme v lednici cca 2-4 hodiny a pak můžeme plnit různé sušenky, palačinky, ....

Zdroj: Thefoodcharlatan