Nejlepší kynuté rohlíčky - Klausovy rohlíčky (FOTOPOSTUP)

Zasmáli jste se nad názvem těchto rohlíků? I já, ale takto jsem je našla v časopise a musela jsem je vyzkoušet.

Přidal:, 12.4.2016
Kategorie: Rohlíky, Moučníky, Pečivo
Recept Nejlepší kynuté rohlíčky - Klausovy rohlíčky (FOTOPOSTUP)

Suroviny

1 kgpolohrubá mka
300 mlolej
500 mlmléka
2 ksvejce
4 lžícekr. cukr
10 gsušené droždí
1 lžičkasůl

Postup přípravy

  1. Mouku prosejeme přes jemné síto do velké misky.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Z celkového množství mléka odebereme 150 ml a dáme ohřát s 1 lžící kr. cukru. Mléko nesmí být horké, pouze teplé. Přidáme sušené droždí, zamícháme a jemně poprášíme moukou a zakryjeme bavlněnou utěrkou. Necháme vzejít kvásek.
  3. Do zbylé prosáté mouky přidáme sůl, zbylý cukr a promícháme. Přidáme kvásek a zbylé teplé mléko. Vypracujeme těsto, do kterého přidáme vajíčka, olej a dobře znovu zpracujeme. Těsto má být pěkně hladké, bez bulek. Vypracované těsto přikryjeme utěrkou a necháme kynout cca 1 hodinu.Tip: Jahodový džem bez chemie
  4. Vykynuté těsto rozdělíme na 8 stejných bochníků a každý bochník rozválíme na kruh a ten rozdělíme na 8 trojúhelníků. Z celého těsta vyjde 64 menších rohlíčků.
  5. Naplníme libovolnou nádivkou. Já jsem plnila pouze tvarohovou, tu má můj drahý nejraději (tvaroh, vanilkový, moučkový cukr a žloutek rozmícháme a hotovo).Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  6. Rohlíky uložíme na plech vyložený pečícím papírem a necháme je stát, dokud vyhřejeme troubu na 180 stupňů. Před pečením je potřeme rozšlehaným žloutkem a dáme do trouby. Pečeme cca 15 minut. Po upečení necháme vychladnout a jemně je posypeme moučkovým cukrem.

Můj blog: Aďkine recepty