Nejlepší medový dort politý čokoládou

K oslavě mých narozenin jsem připravila jeden luxusní dort, který si každý pochvaloval. Musím říci, že miluji medové řezy, takže pokud řeknu, že byl opravdu chutný, tak mi můžete věřit. Mám vyzkoušených už pár desítek medových řezů a tyto patří mezi první tři příčky. Autor: Triniti

Přidal:, 2.7.2018
Kategorie: Moučníky, Dorty
Čas přípravy:
Čas vaření:
Nejlepší medový dort politý čokoládou

Suroviny

Těsto:
150 gkr. cukru
80 gmásla
2 ksvejce
2 lžícemedu
1 lžička sody
skořice
hřebíček
250 gpolohrubé mouky
250 ghladké mouky
Nádivka:
500 mlmléka
14 lžicBB pudinku
250 gmásla
300 gmoučkového cukru
Dále budeme potřebovat:
Nescafé (káva)
rum
čokoláda

Postup přípravy

  1. Nad párou vymícháme pomocí metličky všechny suroviny potřebné na těsto kromě mouky. Dostaneme jednotnou hmotu, do které přidáme již pouze mouku, nejdříve přidáme polohrubou mouku, promícháme a potom tekutou hmotu vylijeme do hladké mouky.
  2. Vypracujeme těsto, které rozdělíme na 5 částí, ty rozválíme a upečeme. Pečeme při teplotě 200 stupňů asi 4-7 minut - záleží na tloušťce těsta. Dávejte pozor, abyste těsto příliš nevysušily.
  3. Upečené poklademe na sebe a necháme vychladnout.
  4. Vychladlé plníme krémem - uvaříme pudink, necháme vychladnout. Máslo s cukrem vyšleháme do pěny, přidáme vychladlý pudink a vyšleháme hladký krém.
  5. Vrch polijeme rozpuštěnou čokoládovou polevou a necháme ztuhnout. Dort je nejlepší když postojí 24 hodin v chladničce. Pláty změknou a budou se doslova rozplývat na jazyku.