NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Pařížské rohlíčky Nejlepší pařížské rohlíčky, podle mého ověřeného receptu.
Nejlepší pařížské rohlíčky, podle mého ověřeného receptu.
Nejlepší pařížské rohlíčky, podle mého ověřeného receptu.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Triniti Triniti    ·   30.10.2023

Nejlepší pařížské rohlíčky, podle mého ověřeného receptu.

Pařížské rohlíky jsou pro mě oblíbeným dezertem, který peču nejen během vánočního období, ale po celý rok. Během mého hledání receptů na tuto sladkou dobrotu jsem narazila na mnoho různých verzí, ale nakonec jsem zůstala věrná jednomu z nich. Co je skvělé na tomto receptu, je jeho flexibilita. Když jsem v návalu času, ráda připravím nepečenou verzi, kde těsto vytvořím z dlouhých dětských piškotů. Tento recept je pro mě nejen lahodným zpestřením, ale i praktickým a rychlým řešením, když mám málo času na pečení.

45 min
Čas přípravy
10 min
Čas vaření
Suroviny

Těsto:

1 ks
vejce
100 g
moučkový cukr
100 g
mleté ​​vlašské ořechy
1 lžíce
hladká mouka

Krém:

1 ks
vejce
40 g
krystálový cukr
10 g
kakao
80 g
máslo

Poleva:

100 g
čokoláda
1 lžíce
olej
Postup receptu
Vytisknout
  1. Všechny suroviny na těsto smícháme dohromady pomocí mixéru, dokud nezískáme jednotnou a hladkou hmotu. Poté přendáme toto těsto do cukrářského sáčku s násadou nebo do sáčku na zdobení a na plech vyložený pečicím papírem stříkáme těsto ve tvaru rohlíčků.
  2. Rohlíčky upečeme v předem vyhřáté troubě na teplotu 180 stupňů, dokud nezískají zlatavou barvu. Obvykle to trvá asi 10 minut, ale je důležité pravidelně kontrolovat pečení, protože každá trouba může péct trochu jinak. Ujistěte se, že rohlíčky nejsou příliš tmavé, aby zůstaly chutné a křehké.
  3. Nad párou vymícháme vajíčko s cukrem do tuhé pěny, přičemž používáme nádobu umístěnou nad vařící vodou, aby se vajíčka nevařila. Poté přidáme kakao a krátce promícháme, aby se všechny ingredience spojily. Hmotu pak odstavíme a necháme mírně vychladnout.
  4. Zatímco se kakaová směs chladí, utřeme máslo do pěny v jiné nádobě. Jakmile máme připravené máslo a mírně vychladlou kakaovou směs, přidáme kakaovou směs k utřenému máslu a důkladně promícháme, dokud získáme hladký krém. Nakonec přeneseme tento krém do cukrářského sáčku a necháme ho odpočívat v chladničce po dobu přibližně 20 minut, aby ztuhlo a bylo připravené k použití.
  5. Krém nyní stříkáme na vychladlé rohlíčky a dáme je dobře vychladit. Aby krém měl dostatek času ztuhnout, je důležité nechat rohlíčky v klidu. Teprve až je krém pořádně tuhý, můžeme přistoupit k dalšímu kroku, kterým je máčení v polevě. K tomu rozpustíme čokoládu ve vodní lázni spolu s lžící oleje. Tato poleva dodá rohlíčkům lahodnou čokoládovou chuť a dokončí jejich vzhled.
Komentáře k receptu
michaelasi    ·   27.11.2023   ·   Odpovědět   ·  

Teď jsem je dělala a vyšlo jich 21ks o délce cca 15cm

Kateřina Bíglová    ·   1.11.2023   ·   Odpovědět   ·  

Dobrý den, přijde mi malé množství surovin, kolik rohlíčků z dané dávky bude? Děkuji, Katka Bíglová

Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář