NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Ořechové cukroví Nejlepší recept na vánoční košíčky z Ledových kaštanů
Nejlepší recept na vánoční košíčky z Ledových kaštanů
Nejlepší recept na vánoční košíčky z Ledových kaštanů
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Jaja79    ·   24.10.2023

Nejlepší recept na vánoční košíčky z Ledových kaštanů

Tento recept vám představí jedinečný způsob, jak vytvořit lahodné nepečené čokoládové košíčky s použitím oblíbených tyčinek Ledové kaštany. Postup je překvapivě jednoduchý a výsledek ohromně chutný.

20 min
Čas přípravy
10 min
Čas vaření
Suroviny

Základ:

6 ks
tyčinky Ledové kaštany
120 g
100% tuk

Náplň:

100 g
mleté ​​vlašské ořechy
50 ml
rum
80 g
moučkový cukr
1 lžíce
mléko
1 bal.
vanilkový cukr
50 g
100% tuk
Postup receptu
Vytisknout
  1. Rozpustíme čokoládové tyčinky spolu s tuhým tukem ve vodní lázni. Tímto způsobem smícháme čokoládu s tukem a necháme je spolu rozpustit, dokud vytvoří hladkou a jednotnou směs.
  2. Připravíme si papírové košíčky a naplníme je do poloviny touto rozpuštěnou čokoládou. Necháme je ztuhnout. Z této dávky mi vyšlo 35 košíčků, ale výsledný počet košíčků může záviset na velikosti košíčků a způsobu jejich plnění.
  3. Během tuhnutí čokolády v košíčcích připravíme náplň. Mleté ořechy, rum, moučkový cukr, vanilkový cukr, mléko a ztužený tuk dáme do vodní lázně. Poté náplň odebereme z vodní lázně a necháme ji vychladnout.
  4. Na ztuhlou čokoládu v košíčcích aplikujeme lžičkou ořechovou náplň a poté vrchní část košíčků zalijeme druhou polovinou rozpuštěné čokolády.
  5. Poté, co jsme všechny vrstvy sestavili, necháme tyto čokoládové dezerty ztuhnout. Po ztuhnutí je skladujeme v chladničce, aby zůstaly pevné a dobře tvarovatelné. Tak budou připraveny k podávání a konzumaci, když budeme připraveni si je vychutnat.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář