NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Nejlepší vánoční karamelové košíčky ze salka.
Nejlepší vánoční karamelové košíčky ze salka.
Recept Nejlepší vánoční karamelové košíčky ze salka.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   8.12.2023

Nejlepší vánoční karamelové košíčky ze salka.

Tento recept kombinuje křehké a jemné těsto s lahodnou náplní z karamelového salka a másla, zakončenou tenkou vrstvou čokolády na vrchu. Příprava zahrnuje vypracování těsta, které se nechá odpočívat, plnění formiček, pečení a nakonec naplnění karamelovou směsí. Finálním krokem je polití čokoládovou polevou. Recept je ideální pro vánoční stůl a jistě se stane oblíbeným mezi všemi členy rodiny.

20 min
Čas přípravy
7 min
Čas vaření
Suroviny

Těsto:

250 g
hladká mouka
50 g
moučkový cukr
1 bal.
vanilkový cukr
140 g
máslo
2 ks
žloutek

Krém:

1 plechovka
karamelové salko
250 g
máslo

Vrch:

podle potřeby
čokoládová poleva
Postup receptu
Vytisknout
  1. Míchejte všechny suroviny dohromady, vytvořte z nich kuličku a zabalte ji do fólie. Pak ji nechte v lednici alespoň hodinu odpočívat.
  2. V dalším kroku přípravy, po uplynutí hodiny odpočinku těsta v lednici, ho vyndáme. Pak si odtrhneme menší části těsta a ty pečlivě vtlačíme do připravených formiček na pečení.
  3. Po přípravě těsta a jeho umístění do formiček předehřejte troubu. Těsto poté pečte v troubě při teplotě 170 stupňů. Doba pečení je přibližně 7 minut, ale může se lišit v závislosti na velikosti použitých formiček, proto je důležité pečení sledovat.
  4. Pro vytvoření krému nejprve smíchejte máslo s karamelovým salkem a vyšlehejte do hladké konzistence. Poté přesuňte tento krém do cukrářského sáčku vybaveného dekorační špičkou. Pomocí sáčku pak krém stříkáte do připravených košíčků.
  5. Poté, co do košíčků stříknete krém, umístěte je do ledničky, aby krém ztuhl. Jakmile ztuhne, ponořte košíčky do čokoládové polevy.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář