NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Linecké cukroví Neodolatelné linecké koláčky s bílým jogurtem a bez vajec, které si zamilujete na první kousek!
Neodolatelné linecké koláčky s bílým jogurtem a bez vajec, které si zamilujete na první kousek!
Recept Neodolatelné linecké koláčky s bílým jogurtem a bez vajec, které si zamilujete na první kousek!
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Petra H Petra H    ·   30.10.2023

Neodolatelné linecké koláčky s bílým jogurtem a bez vajec, které si zamilujete na první kousek!

Rozhodla jsem se vyzkoušet další skvělý recept, tentokrát bez vajec, ale s přídavkem bílého jogurtu a mého vlastního domácího vanilkového cukru. Vanilkový cukr si připravuji sama a stojí za to. I když trvá přibližně tři týdny, než se cukr dostatečně nasytí vůní vanilky, výsledek stojí za to. Stačí jen vzít vnitřek vanilkového lusku a položit ho do 1 kg obyčejného krystalového cukru. Poté lusk i cukr vložíme do uzavřené nádoby a necháme to stát asi 3 týdny. Občas můžeme nádobu protřepat, aby se cukr dobře promíchal, a máme tak připravený skvělý vanilkový cukr.

30 min
Čas přípravy
10 min
Čas vaření
Suroviny
100 ml
bílý jogurt
500 g
hladká mouka
250 g
máslo nebo ztužený tuk
2 bal.
vanilkový cukr
1/2 šálku (250 ml)
moučkový cukr
na slepení
marmeláda
na posypání
moučkový cukr
Postup receptu
Vytisknout
  1. V misce prosejeme hladkou mouku a přidáme vanilkový cukr, moučkový cukr. Poté přidáme nakrájené máslo, které by mělo být pokojové teploty, a také bílý jogurt. Všechny tyto ingredience pečlivě spojíme a vypracujeme je dohromady, dokud nevznikne kompaktní kulička těsta. Tuto kuličku zabalíme do potravinářské fólie a necháme ji odpočívat v lednici minimálně po dobu 1 hodiny.
  2. Po vyndání těsta z lednice těsto rozválíme na vhodné pracovní ploše, kterou jsme lehce posypali moukou, aby se těsto nepřilepilo. Poté vykrajujeme kytičky nebo jiné tvary podle vlastního výběru. Vykrojené kytičky pak pečlivě ukládáme na plech vyložený pečicím papírem, aby se koláčky nelepily na plech.
  3. Koláčky pečeme v předem vyhřáté troubě na teplotu 180 stupňů asi 10 minut. Je důležité sledovat pečení, protože doba pečení může záviset na tloušťce těsta a velikosti tvarů. Nedoporučuje se péct je zbytečně dlouho, aby se těsto nepřesušilo a koláčky zůstaly měkké a chutné. Důkladně sledujte koláčky a vyndejte je z trouby, jakmile začnou získávat zlatavou barvu na okrajích.
  4. Po upečení můžete slepit koláčky marmeládou. Nejprve nechte koláčky trochu vychladnout, aby byly snesitelné na dotek. Potom na spodní stranu jednoho koláčku nanesete malé množství marmelády a přilepte druhý koláček. Marmeládou můžete také potřít vrchní část koláčků, pokud si přejete. Nakonec můžete posypat koláčky moučkovým cukrem, aby získaly hezký vzhled a lepší chuť.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář