NejRecept.cz Dezerty Rolády Sladké rolády Nepečená velikonoční roláda z máslových sušenek připravená během chvilky
Nepečená velikonoční roláda z máslových sušenek připravená během chvilky
Recept Nepečená velikonoční roláda z máslových sušenek připravená během chvilky
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Petra H Petra H    ·   19.3.2024

Nepečená velikonoční roláda z máslových sušenek připravená během chvilky

Tato nepečená sladká pochoutka se bleskově stane vaším oblíbeným receptem, obzvlášť když přijdou Velikonoce. Vyrobit si ji můžete během pouhých 10 minut a nepotřebujete k tomu žádné speciální kuchyňské vybavení ani mnoho času. Je to tak jednoduché, že se do toho může pustit opravdu každý.

15 min
Čas přípravy
Suroviny

Těsto:

600 g
máslové sušenky
200 g
moučkový cukr
4 lžíce
kakao
podle chuti
rum
cca 400 ml
mléko

Náplň:

200 g
máslo
3 lžíce
jemný tvaroh
150 g
moučkový cukr
150 g
kokos
Postup receptu
Vytisknout
  1. Vezmeme sušenky a v mixéru je rozmixujeme na jemný prášek. Poté do nich vmícháme moučkový cukr a kakao, přilijeme trochu rumu a nakonec přidáme mléko. Mléko přidáváme pozvolna, abychom získali pevnou a lepkavou směs.
  2. Utřeme máslo s tvarohem a moučkovým cukrem, dokud směs nezíská nadýchanou konzistenci. Nakonec vmícháme kokos a ještě chvíli šleháme, aby se všechny ingredience dokonale spojily.
  3. Rozválení sušenkového těsta mezi dvěma kusy pečícího papíru nebo potravinářské fólie pomůže vytvořit tenký plát. Poté na tento plát rovnoměrně rozetřeme kokosový krém. S pomocí pečícího papíru nebo fólie těsto opatrně svineme do rolády, přičemž dbáme na to, aby náplň zůstala uvnitř a roláda měla pevnou strukturu.
  4. Roládu zabalíme do kokosu, aby byla zvenčí hezky obalená. Poté ji dáme do ledničky, aby řádně ztuhla. Nakrájíme na jednotlivé plátky, které jsou připravené k podávání.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář