Nepečené BAMBINO řezy

Přestože je příprava časově náročnější, výsledek stojí určitě za to! Nepečené řezy s lahodnou tvarohovou chutí zachutnají každému.

Přidal:, 15.10.2014
Kategorie: Dezerty, Koláče, cukroví, Nepečené dezerty
Recept Nepečené BAMBINO řezy

Suroviny

Základ:
50 gBEBE sušenek nebo dětské dlouhé piškoty
Základní krém:
700 mlplnotučného mléka
300 mlsmetany ke šlehání
150 gkr. cukru
1 bal.vanilkového cukru
2 bal.smetanového pudinku
2 bal.čiré ​​želatiny
100 gmásla
Tmavý krém:
300 gmletých tmavých sušenek
100 gmletých lískových ořechů
200 mlsmetany ke šlehání
2 lžícemeruňkového džemu
Bílý krém:
100 gbílé čokolády
200 gzakysané smetany
Poleva:
100 gtmavé čokolády
1 bal.šlehačka
1 lžičkuinstantní kávy

Postup přípravy

  1. Připravíme si základní krém. Pudinky a želatinu smícháme s 300 ml studeného plnotučného mléka. Zbývajících 400 ml mléka smícháme se smetanou, přidáme kr. a vanilkový cukr a přivedeme do varu. Když se nám cukr v mléce rozpustil, zmírníme oheň a za stálého míchání přidáváme pudinky v mléce. Vaříme dokud nám krém nezhoustne a poté přidáme máslo a pokračujeme v zahřívání, dokud se nám máslo s krémem nespojí.
    Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Tmavý krém si připravíme ze sušenek, které rozdrtíme spolu s lískovými oříšky. Přidáme džem a smetanu, promícháme a přidáme 600 g základního smetanového krému, který jsme si připravili jako první.
  3. Do zbytku smetanového krému si přidáme rozpuštěnou bílou čokoládu ve vodní lázni. Opatrně spojíme, bez mixéru, pouze lžící a přidáme zakysanou smetanu.
    Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Sušenky si poklademe do formy (nebo piškoty si namáčíme v mléce nebo v uvařené kávě). Naneseme tmavou vrstvu krému a pěkně uhladíme. Následně navrstvíme bílý krém, který také zarovnáme. Necháme odstát v lednici, nejlépe na celou noc, aby pěkně koláček ztuhl.
  5. Na přípravu polevy budeme potřebovat tmavou čokoládu, kterou si rozpustíme ve vodní lázni, do které přidáme 1 lžičku instantní kávy. Zvlášt si vyšleháme šlehačku, kterou přidáme do rozpuštěné čokolády. Naneseme na ztuhlý koláč, nařežeme na řezy a podáváme. Dobrou chut!Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.