NejRecept.cz Dezerty Zákusky Nepečené jahodové kostky
Nepečené jahodové kostky
Recept Nepečené jahodové kostky
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Danula Vašíčková    ·   10.4.2019

Nepečené jahodové kostky

Dneska jsem prý ta nejhodnější maminka na světě. No hezky mi maže med kolem huby, jen co je pravda. A to všechno proto, že jsem mu "uplácala" jeho oblíbenou mlsotu. Ale všeho do času... jen co mu seberu tablet a budu chtít, aby si uklidil v pokoji, obrátí o stoosmdesát stupňů a nebude se mnou chtít ani mluvit. Autor: Danka

35 min
Čas přípravy
Suroviny
3 a 1/2 bal.
sušenek Petit Beurre z Coopu (celkem asi 700g)
250 g
změklého másla
200 g
krystalu
1 bal.
vanilkový cukr
500 g
měkkého vaničkového tvarohu
3 bal.
jahodové pudinkové prášky
1 l
mléka
šlehačka na dozdobení
Postup receptu
Vytisknout
  1. Uvaříme si pudink z mléka, pudinkových prášků, vanilkového cukru a krystalu, necháme zcela vychladnout, proti tvorbě škraloupu položíme navrch mikrotenový sáček.
  2. Máslo vyšleháme ručním elektrickým šlehačem a po lžících do něj zašleháme vychladlý pudink a pak už jen lehce zašleháme tvaroh a rozdělíme vzniklý krém na 4 dávky.
  3. Dno formy (32x22 cm-vnitřní rozměry) vysteleme pečícím papírem (není to však bezpodmínečně nutné) a poklademe v jedné vrstvě sušenkami, navrstvíme jednu dávku krému, opět sušenky atd., množství vyjde na 5 vrstev sušenek a výše zmíněná forma je naplněná až po rantlík.Příprava receptu Nepečené jahodové kostky, krok 1:-)
  4. Vršek dozdobíme ušlehanou smetanou se ztužovačem (já dala svou oblíbenou instantní šlehačku od Oetkera, 2 balení na 200ml velmi vychlazeného mléka) a dáme přes noc zatuhnout.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář