Nepečené ořechové trubičky, které si zamilujete

Kombinace tří základních kritérií - nepečené, fantastické a jednoduché. Tato základní kritéria nepřehlédněte a připravte si na Vánoce ty nejlepší trubičky, jaké jste jedli. Poblázní vám hlavu tak, že jiné už připravovat nebudete. Nebojte se ani syrového vajíčka. Pokud používáte čerstvá vajíčka, tak nehrozí žádná salmonelóza. Autor: Jaja

Recept Nepečené ořechové trubičky, které si zamilujete

Suroviny

150 gmleté ​​vlašské oříšky
150 gmoučkový cukr
150 gmleté ​​dětské piškoty
2 ksdomácí vajíčka (hlavně čerstvá)
1 PLkakao
čokoláda na ozdobu
šlehačka na plnění
sekané oříšky na ozdobu

Postup přípravy

  1. Oříšky, moučkový cukr, mleté ​​dětské piškoty a domácí vajíčka smícháme v misce a vypracujeme jednotnou hmotu, kterou ihned zpracováváme.Tip: Sbírka 6 nejlepších receptů na velikonoční mazanec, ze které si určitě vyberete.
  2. Připravíme si potravinářskou fólií a rozprostřeme ji na pracovní desku. Položíme těsto, přeložíme potravinářskou fólií a válečkem rozválíme tenčí plát, který nakrájíme podle kovových trubiček na obdélníky.
  3. Nakrájené kousky natočíme na trubičky a ukládáme na plech spojem dolů. Takto připravené trubičky necháme při pokojové teplotě zaschnout do druhého dne.Tip: Sbírka 25 nejlepších receptů na zákusky, které nesmí chybět na svátečním velikonočním stole
  4. Na druhý den je stáhneme z kovových trubiček a namočíme do čokoládové polevy. Ozdobíme podle vlastní fantazie a naplníme šlehačkou.