Nepečený borůvkový dortík

Měli jsme návštěvu ze Slovenska, tak jsem chtěla připravit něco rychlé, pěkné a samozřejmě i chutné. A přesně takovou dobrotou je tento nepečený borůvkový dort. Autor: Adkas

Přidal:, 8.9.2016
Kategorie: Dorty, Sladké dorty, Dezerty, Borůvky, Podle ovoce
Čas přípravy:
Recept Nepečený borůvkový dortík

Suroviny

Základ:
200 gsušenky
85 ghořká čokoláda
80 gmáslo
Borůvková vrstva:
350 gborůvky
120 gkr. cukr
500 gjemný tvaroh
500 gřecký bílý jogurt
250 mlsmetana ke šlehání
36 gprášková želatina
Na ozdobu:
250 mlsmetana ke šlehání
3 PLmoučkový cukr
borůvky
mátové lístky

Postup přípravy

  1. Připravíme si kulatou formu na pečení o průměru 24 cm. Dno vyložíme pečícím papírem.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Sušenky rozdrtíme na jemný prášek, přidáme rozpuštěnou čokoládu a rozpuštěné máslo. Promícháme a tuto masu namačkáme na dno dortové formy a odložíme do chladničky ztuhnout.
  3. Jogurt a tvaroh smícháme spolu a dáme stranou.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  4. Želatinu zalijeme 5 PL vody. Necháme nabobtnat. Borůvky zasypeme cukrem a na mírném ohni za stálého míchání zahříváme, dokud se cukr nerozpustí. Jemně borůvky rozmačkáme vařečkou a odstavíme z ohně. Borůvky přelijeme do vyšší nádoby a ponorným mixérem rozmixujeme. Propasírujeme přes hustší síto.
  5. Želatinu za stálého míchání zahřejeme, dokud se pěkně rozpustí, ale dáváme pozor, aby nezačala vřít - tehdy ztratí své schopnosti.Tip: Jahodový džem bez chemie
  6. Ze stále teplých, propasírovaných borůvek přidáme asi 4 PL do rozpuštěné želatiny, promícháme a vše vlijeme zpět do nádoby s propasírovanými borůvkami. Necháme ochladit, ale dáváme pozor, aby nezačala tuhnout.
  7. Borůvkové pyré přidáme do jogurtu smíchaného s tvarohem. Vše spolu promícháme, aby se želatina dostala rovnoměrně do celé masy. Nakonec vmícháme ušlehanou šlehačku. Vše spolu promícháme a vylijeme na sušenkový základ. Dáme do lednice ztuhnout, nejlépe na celou noc.
  8. Před podáváním ozdobíme šlehačkou s cukrem a ozdobíme borůvkami a lístky máty.

Můj blog: Adkas-tastyfood