Nepečený jahodový dort

Jogurt a jahody, to je skvělá kombinace. Nepečený jahodový dort, který osvěží v horkých dnech.

Přidal:, 7.6.2015
Kategorie: Dorty, Sladké dorty, Dezerty, Podle ovoce, Jahody
Recept Nepečený jahodový dort

Suroviny

Budeme potřebovat:
300 gbílý jogurt
300 mlmléko
30 gželatina
1 lžícecitronová šťáva
podle chutimoučkový cukr
1 lžícekakao
Jahodová vrstva:
1 hrnekrozmixované jahody
5 gželatina
50 mlvoda
podle chuticukr
jahody na ozdobu

Postup přípravy

  1. Připravíme si kulatou formu na pečení, kterou vyložíme papírem nebo potravinářskou fólií.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Želatinu si připravíme podle návodu na obalu - necháme ji nabobtnat. Želatinu na mírném ohni necháme rozpustit v mléce a necháme mírně vychladnout. Jogurt mixérem vyšleháme spolu s cukrem, citronovou šťávou do hladka. Přidáme želatinu a znovu vyšleháme.
  3. 1/4 jogurtové hmoty oddělíme a přidáme kakao. Spojíme a navrstvíme na dno dortové formy. Pěkně uhladíme a odložíme na 10 minut do lednice. Po 10 minutách navrstvíme 3/4 jogurtového krému a znovu odložíme do chladničky ztuhnout.Tip: Jahodový džem bez chemie
  4. Na vrch navrstvíme jahodové želé - želatinu připravíme podle návodu na obalu - necháme nabobtnat, ohřejeme a necháme mírně vychladnout. Rozmixované jahody smícháme s cukrem, přidáme vodu a mírně vychladlou želatinu a vše spolu ještě jednou vyšleháme. Navrstvíme na jogurtovou vrstvu a pěkně uhladíme. Odložíme do chladničky ztuhnout.
  5. Vrch ozdobíme jahodami a podáváme. Dobrou chuť!Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky

Zdroj: Vk