Nepečený jahodový zákusek

Perfektní kombinace - sladké, osvěžující. Jahodové želé na vrchu a uvnitř sušenky.

Přidal:, 4.6.2015
Kategorie: Koláče, Zákusky, Dezerty, Moučníky, Koláče, cukroví, Nepečené dezerty, Podle ovoce, Jahody
Čas přípravy:
Recept Nepečený jahodový zákusek

Suroviny

Budeme potřebovat:
1 kgtvaroh
150 gmáslo
1 hrnekmoučkový cukr
2 bal.vanilkový pudink
1 lžícekukuřičný škrob
3 ksvejce
1/3 hrnkustudené mléko
1 kscitron - kůra
Dále budeme potřebovat:
32 kssušenky
650 gjahody
2 bal.jahodové želé

Postup přípravy

  1. Máslo dáme do hrnce, necháme rozpustit na mírném ohni. Přidáme cukr a mícháme, dokud se cukr nerozpustí.Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Když je cukr rozpuštěný, přidáme tvaroh a zahříváme na mírném ohni za stálého míchání, dokud nedostaneme hladkou hmotu. Odstavíme.
  3. Vajíčka utřeme do pěny a za jednoho pohybu vařečky je přidáme k tvarohové hmotě. Vrátíme zpět na oheň a přivedeme do varu.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. V mléce rozmícháme pudinkové prášky a kukuřičný škrob. Přilijeme k tvarohové směsi a za stálého míchání uvaříme hustý krém - 3-4 minuty. Přidáme nastrouhanou citronovou kůru a promícháme.
  5. Připravíme si formu na pečení (25 x 25 cm), vyložíme ji papírem a dno vyložíme sušenkami. Navrstvíme 1/2 krému a pěkně uhladíme. Naskládáme sušenky a navrstvíme druhou polovinu tvarohové náplně. Odložíme do lednice a necháme ztuhnout.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  6. Po ztuhnutí nádivky na vrch naskládáme jahody. Jahodové želé si připravíme podle návodu na obalu a zalijeme jahody. Necháme ztuhnout a podáváme. Dobrou chuť!