NejRecept.cz Dorty Sladké dorty Nepečený OREO cheesecake připravený za pár minut
Nepečený OREO cheesecake připravený za pár minut
Recept Nepečený OREO cheesecake připravený za pár minut
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   15.1.2024

Nepečený OREO cheesecake připravený za pár minut

Rychlý a jednoduchý Oreo cheesecake bez pečení. Pokud milujete Oreo sušenky, tento recept je přímo pro vás. Připravte si nádherný a chutný dezert, který oslní na každé oslavě. Hotový za pouhých 30 minut, tento cheesecake kombinuje oblíbenou chuť Oreo sušenek s bohatou a krémovou texturou cheesecakeu. Ideální pro nečekané návštěvy nebo jako rychlý zákusek na večírek. Naučte se, jak si připravit tento úžasný dezert, který bude lákat oko i chuťové pohárky.

30 min
Čas přípravy
Suroviny

Sušenka:

250 g
Oreo sušenky
80 g
máslo

Krém:

350 g
Philadelphia krém nebo mascarpone
60 g
moučkový cukr
1 lžíce
vanilkové aroma
10 g
želatina
50 ml
voda
200 ml
smetana ke šlehání
200 g
bílá čokoláda
100 g
Oreo sušenky
20 ml
citronová šťáva

Na ozdobu:

podle potřeby
Oreo sušenky
podle potřeby
bílá čokoláda
Postup receptu
Vytisknout
  1. Nachystáme si kruhovou formu o průměru 23 cm a vysteleme ji pečicím papírem.
  2. Oreo sušenky rozdrtíme v mixéru a smícháme je s rozpuštěným máslem. Tuto směs pečlivě promícháme a rovnoměrně ji rozprostřeme na dno připravené formy. Pečlivě ji utlačíme rukama a umístíme do ledničky k ztuhnutí.
  3. Ve mísce si smícháme smetanový sýr s práškovým cukrem a vanilkou. Poté přilijeme citronovou šťávu a celou směs důkladně prošleháme mixérem.
  4. Želatinu si nachystáme podle pokynů na obalu, a to tak, že ji necháme nabobtnat ve vodě a poté ji zahřejeme, ale nedovolíme ji vařit. Po vychladnutí ji začleníme do směsi se smetanovým sýrem.
  5. Čokoládu si nad parní lázní rozpustíme a necháme ji chvíli vychladnout. Pak ji vmícháme do smetanového sýru a pečlivě zamícháme. Ve zvláštní misce si vyšleháme smetanu ke šlehání, kterou poté přidáme do čokoládové směsi společně s citronovou šťávou. Vše důkladně prošleháme.
  6. Oreo sušenky si nasekáme na hrubé kousky.
  7. Na vrstvu sušenek rozprostřeme jednu třetinu připraveného krému, posypeme ji hrubě nasekanými Oreo sušenkami, přikryjeme zbylými dvěma třetinami krému a povrch krásně vyhladíme. Dort dáme do lednice, nejlépe na celou noc. Před podáváním dort ozdobíme strouhanou čokoládou a Oreo sušenkami. Přejeme dobrou chuť!
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář