Nepečený tvarohový pamlsek s čokoládou na styl cheesecaku

Recept Nepečený tvarohový pamlsek s čokoládou na styl cheesecaku
FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Nabídla jsem návštěvě nový typ koláčku a musím říci, že sklidil docela velký úspěch. Návštěva odešla i s receptem v ruce. Vyzkoušejte i vy. Autor: Triniti

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU
Čas přípravy:

SUROVINY

Základ:

1 bal.kakaové věnečky
100 gmáslo

Dále:

500 gjemný tvaroh
300 mlsmetana ke šlehání
300 ghořká čokoláda
podle chutirum

Poleva:

140 mlsmetana ke šlehání
100 ghořká čokoláda

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Věnečky rozmixujeme v mixéru na prášek, přidáme rozpuštěné máslo a smícháme do jednotné hmoty. Připravenou směs navrstvíme na dno kulaté formy na pečení, jejíž dno jsme vyložili papírem. Pěkně uhladíme a dáme do chladničky, dokud připravíme krém.
  2. Smetanu vyšleháme do tuhé šlehačky, přidáme tvaroh, který jsme předem smíchali s rozpuštěnou a mírně vychladlou čokoládou a už jen vyreškou spojíme. Dostaneme krém, který ještě můžete ochutit kapkou rumu. Já jsem přidala pár lžic, ale pokud budou dezert jíst i děti, přidejte například esenci. Do krému jsem nepřidávala cukr, čokoláda byla dost sladká, ale pokud potřebujete přisladit, přidejte moučkový cukr.
  3. Navrstvíme na základ a pěkně uhladíme.
  4. Dáme do chladničky ztuhnout a na vrch navrstvíme už jen čokoládovou polevu, kterou připravíme tak, že smetanu ohřejeme, přidáme na kousky nalámanou čokoládu a mícháním ji rozpustíme. Podáváme pořádně vychlazené.
PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit