NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Nutellou naplněné vánoční cukroví. Měkké, lehké a nesmírně chutné koláčky
Nutellou naplněné vánoční cukroví. Měkké, lehké a nesmírně chutné koláčky
Recept Nutellou naplněné vánoční cukroví. Měkké, lehké a nesmírně chutné koláčky
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Triniti Triniti    ·   24.10.2023

Nutellou naplněné vánoční cukroví. Měkké, lehké a nesmírně chutné koláčky

Ke kávičce jako stvořené. Ano, vím, že nyní se každý soustředí pouze na vánoční pečení, ale chci se s vámi podělit o vynikající recept na křehké koláčky s nutellou. A dokonce dovolím si tvrdit, že u nás budou tyto koláčky i na vánočním stole.

40 min
Čas přípravy
10 min
Čas vaření
Suroviny
300 g
hladká mouka
120 g
máslo
100 g
moučkový cukr
1 lžička
prášku do pečiva
1 bal.
vanilkový cukr
2 ks
vejce
na plnění
nutella
Postup receptu
Vytisknout
  1. Suroviny promícháme a vytvoříme hladkou kuličku, kterou následně zabalíme do potravinářské fólie a necháme odpočinout v chladničce po dobu jedné hodiny.
  2. Po hodině odpočinku vyndáme těsto z chladničky, rozválíme ho na tenký plát a vykrojíme z něj kolečka. Do středu každého kolečka přidáme Nutellu a poté kolečka ze stran přeložíme a spojíme. Hotové koláčky umístíme na plech vyložený pečicím papírem a dáme je zamrazit v mrazničce.
  3. Následně předehřátou troubu nastavíme na 160 stupňů a koláčky pečeme po dobu 5 minut. Poté zvýšíme teplotu na 180 stupňů a pečeme dalších 5 minut, dokud nebudou koláčky krásně zlatě hnědé a propečené.
  4. Po upečení posypeme koláčky moučkovým cukrem.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář