NejRecept.cz Dezerty Štrůdly a záviny Nutelovo-banánový závin
Nutelovo-banánový závin
Recept Nutelovo-banánový závin
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
adkas adkas    ·   2.1.2016

Nutelovo-banánový závin

Tato roláda mě zaujala svou jednoduchostí a výbornou kombinací chutí, které já miluji. Jelikož nebylo mnoho času, tak mi tento recept přišel velmi vhod. Všechny potřebné suroviny většinou mám doma v zásobě a předpokládám, že i vy, tak šup do přípravy.

Suroviny
250 g
listové těsto
200 g
Nutella
1 hrst
posekané oříšky
2 ks
banán
1 ks
vajíčko na potření
Postup receptu
Vytisknout
  1. Tato roláda mě zaujala svou jednoduchostí a výbornou kombinací chutí, které já miluji. Jelikož nebylo mnoho času, tak mi tento recept přišel velmi vhod. Všechny potřebné suroviny většinou mám doma v zásobě a předpokládám, že i vy, tak šup do přípravy. Je to skutečně rychlovka a když vás překvapí nečekaná návštěva, tak do půl hodiny máte hotový mini dezert. V létě si k tomu dovedu představit i kopeček zmrzliny.
  2. Vše co k přípravě budeme potřebovat je: listové těsto, nutella, oříšky, banán a vajíčko na potření. 
  3. Postup je zcela jednoduchý. Rozválet listové těsto, potřít nutelou, ale nepříliš hrubě, posypat sekanými oříšky a uložit 2 banány vedle sebe po délce.
  4. Kraje těsta zahneme do středu, aby nevytekla Nutella při pečení a těsto stočíme. Potřeme vajíčkem a závin přendáme na plech vyložený pečícím papírem.
  5. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 190 stupňů 25-30 minut. Necháme vychladnout a můžeme podávat. Dobrou chuť!

Zdroj: Adkas-tastyfood

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář