NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Ořechové cukroví Objevte klasiku na vánočním stole. Babiččiny oříškové rohlíčky, které se rozplývají na jazyku.
Objevte klasiku na vánočním stole. Babiččiny oříškové rohlíčky, které se rozplývají na jazyku.
Recept Objevte klasiku na vánočním stole. Babiččiny oříškové rohlíčky, které se rozplývají na jazyku.
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   7.12.2023

Objevte klasiku na vánočním stole. Babiččiny oříškové rohlíčky, které se rozplývají na jazyku.

Tento recept je oblíbený pro svou jednoduchost a výslednou lahodnost. Tyto rohlíčky jsou vyrobeny z tradičních surovin, a po upečení jsou obalené v moučkovém cukru, což jim dodává typickou sladkost. Jsou ideální pro sváteční stolování a přináší nostalgickou chuť, kterou si pamatujeme z dětství.

20 min
Čas přípravy
10 min
Čas vaření
Suroviny

Budeme potřebovat:

350 g
hladká mouka
210 g
máslo
100 g
mleté vlašské ořechy
70 g
moučkový cukr
1 ks
vejce
na obalení
moučkový cukr
Postup receptu
Vytisknout
  1. Pro přípravu těsta kombinujeme všechny potřebné ingredience v misce a používáme mixér k vytvoření hladké směsi. Po dokonalém promíchání těsto zabalíme do potravinového obalu a necháme ho chladnout v lednici po dobu minimálně jedné hodiny, aby získalo správnou konzistenci.
  2. Po odpočinku v chladničce těsto vyndáme a začneme odlamovat menší kousky. Tyto kousky pak ručně formujeme do tvaru rohlíčků. Hotové rohlíčky pak pokládáme na plech, který jsme vyložili pečicím papírem, připravené k pečení.
  3. Rohlíčky pečeme v troubě předehřáté na 180 stupňů Celsia přibližně 10 minut. Je důležité pečlivě sledovat jejich pečení, aby se nepřipekly a nezůstaly suché.
  4. Jakmile jsou rohlíčky upečené a ještě teplé, obalíme je v moučkovém cukru, což jim dodá typickou sladkost a lákavý vzhled. Poté je necháme vychladnout, aby se cukr dobře uchytil a rohlíčky získaly tu správnou konzistenci.
  5. Po vychladnutí rohlíčků je vhodné je uschovat v papírových krabičkách.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář