Opilé krůtí játra s bramborovými pusinkami

Pokud máte rádi vnitřnosti, zkuste připravit i krůtí játra na červeném víně. Nedávno jsem toto jídlo ze srandy nazvala opilá játra a u nás doma se tento název uchytil. Pokud máme chuť na toto jídlo, řeknu jen, že jdu připravit opilé krůtí játra a každý ví, že se chystá luxusní dobrota s bramborovými pusinkami. Pokud se vám nechce připravovat tuto o trošku složitější přílohu, uvařte pouze klasickou rýži. Autor: Izabelka

Přidal:, 9.9.2017
Kategorie: Maso, Vnitřnosti, Oběd
Recept Opilé krůtí játra s bramborovými pusinkami

Suroviny

Základ:
350 gkrůtí játra
100 guzená slanina
2 kscibule
1 stroužekčesnek
špetkapepř
1 ČLčervená mletá paprika
200 mlčervené víno
1 PLhořčice
Brambory:
1/2 kgbrambory
1 PLsmetana
30 gmáslo
1 ksvejce
2 PLpolohrubá mouka
hrstpetrželka

Postup přípravy

  1. Krůtí játra jsem umyla, osušila. Játra jsem nakrájela na pásy. Připravila jsem slaninu a cibuli.Tip: Jahodový džem bez chemie
  2. Na pánev jsem dala nakrájenou uzenou slaninu a opekla jsem ji. Přidala jsem k ní nakrájenou cibuli. Když byla cibule opečená, přidala jsem k ní mletou červenou papriku a 1 PL hořčice. Vše jsem spolu smíchala. Do tohoto hotového základu jsem přidala játra. Podusila jsem je trošku, přidala jsem pepř a česnek. Všechno jsem podlila červeným vínem. Dusila jsem játra, pokud se vše víno odpařilo a cibule zahustila játra. Za 15 min. byly játra hotová. Játra jsem nesolila.
  3. Připravila jsem si bramborové pusinky. Brambory jsem oloupala. Nakrájela na kostičky, přidala jsem sůl a dala uvařit do měkka. Uvařené brambory jsem scedila. Přidala jsem k nim máslo a smetanu a dobře vyšlehala. Potom jsem přimíchala vejce a mouku. Nakonec jsem přimíchala nakrájenou petrželku. Vyšlehanou bramborovou hmotu jsem vložila do cukrářského sáčku. Na plech jsem uložila pečící papír a dělala jsem bramborové pusinky.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a pusinky se pekly 15 min. Připravené játra a bramborové pusinky jsem uložila na talíře. Podávala jsem s okurkovým salátem a samozřejmě vínkem, kterým jsem podlívala játra. Přeji vám dobrou chuť.