NejRecept.cz Sváteční pečení Vánoce Vánoční cukroví Ořechové cukroví Ořechové nepečené trubičky
Ořechové nepečené trubičky
Recept Ořechové nepečené trubičky
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Karambola Karambola    ·   10.11.2016

Ořechové nepečené trubičky

Čas svátků už vidím na každém kroku a ani já jsem neodolala "upéct" něco nového, co jsem dosud ještě ani jednou nedělala. Trochu jsem se bála, jestli je budu umět oddělit těsto od formičky, ale šlo to bez problémů. Plnila jsem pouze šlehačkou, známá mi doporučila plnit salkovým krémem, tak příště určitě zkusím i s ním. Autor: Karambola

Sdílet na Facebooku
Suroviny

Základ:

75 g
mleté ​​vlašské ořechy
75 g
moučkový cukr
75 g
podrcené dětské kulaté piškoty
1 ks
vejce
1 PL
kakao
čokoláda na zdobení (i bílá, i tmavá)

Krém:

200 ml
smetana ke šlehání
1 bal.
ztužovač
2 PL
moučkový cukr
Postup receptu
Vytisknout
  1. Protože jsem je dělala poprvé, suroviny jsou uvedeny v poloviční dávce, jak bylo v originále. Vyšlo mi cca 20 trubiček, ale záleží na tom, jak velké máte trubičky, jak dlouhé je budete dělat a samozřejmě i jak vyválíte těsto.
  2. Ořechy, moučkový cukr a podrcené dětské kulaté piškoty smícháme v misce, přidáme vajíčko, kakao a vše spolu rukou smícháme. Vytvoříme kuličku, kterou vložíme mezi potravinářskou fólii a rozválíme na plát silný cca 0,5 cm.
  3. Přiložíme trubičku, změříme si kousek těsta, který budeme natáčet a nakrájíme.
  4. Každou trubičku postavíme a necháme celou noc sušit při pokojové teplotě. Já jsem trubičky dělala večer, takže ráno jsem máčela v čokoládě a plnila krémem (smetanu jsem vyšlehala s cukrem a ztužovačem do tuhé šlehačky).
  5. Nezapomeňte nejdříve obalit v čokoládě, počkat, dokud čokoláda ztuhne a až potom plnit. Skladujeme v chladničce nebo v komoře, kde je chladno.
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář