NejRecept.cz Dezerty Koláče Ořechově-višňové řezy - FOTOPOSTUP
Ořechově-višňové řezy - FOTOPOSTUP
Recept Ořechově-višňové řezy - FOTOPOSTUP
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
Izabella929@azet.sk Izabella929@azet.sk    ·   25.3.2017

Ořechově-višňové řezy - FOTOPOSTUP

Další vynikající koláček, který jsem našla v jednom časopise a při pohledu na jeho fotku a servírování jsem ho musela vyzkoušet. Zaujalo mě višňové těsto, které je opravdu velmi chutné. Je to vlastně bílkové těsto, na které před pečením pokladete višně a takto se upeče. Kombinace oříšků a bílkového těsta s ovocem je opravdu velmi příjemná a protože já oříšky nemelu, ale strouham nožem, tak i při papaní krásně křupou pod zuby. Určitě vyzkoušejte, vyplatí se :) Autor: Izabela

Suroviny

Těsto I. 2x:

5 ks
celá vejce
150 g
krystalový cukr
150 g
hladká mouka speciál
1 bal.
prášek do pečiva
5 PL
olej
5 PL
mléko
1 PL
kakao

Těsto II.:

5 ks
bílky
150g
moučkový cukr
150 g
ořechy strouhané
50 g
hladká mouka speciál
1 bal.
prášek do pečiva
750 ml
višně zavařené

Krém:

5 ks
žloutky
250 g
moučkový cukr
250 g
máslo
2 bal.
vanilkový cukr
2 PL
koňak

Poleva:

100 g
hořká čokoláda
150 g
bílá čokoláda
1 PL
olej
1 PL
máslo

Kromě toho:

6 PL
broskvový dzem domácí
Postup receptu
Vytisknout
  1. Nejprve jsem si připravila ořechy. Já do těsta nepoužívám mleté ořechy, neboť během mletí se z ořechů vytlačuje olej a pak těsto není vzdušné. Takže já ořechy strouham nožem. Vypeckovala jsem višně.
  2. Vejce jsem dala do misky, přidala jsem cukr a vyšlehala jsem hmotu do pěny. Mouku, prášek do pečiva a kakao jsem smíchala a v malých dávkách jsem prosévala do těsta a opatrně vmíchala. Plech 27x37 cm jsem vystlala pečícím papírem, těsto jsem vylila. Troubu jsem nechala vyhřát na 180 st. a pekla jsem cca 15 min. Pokud se peklo první těsto, připravila jsem si i druhé a peklo se stejně jako první.
  3. Upečené korpusy jsem uložila na mřížku. Připravila jsem si těsto na bílkový korpus. Pro další korpus jsem vejce rozdělila. Žloutky jsem odložila bokem do krému. K bílkům jsem přidala špetku soli, šlehala jsem do pěny a potom jsem v malých dávkách zašľahala cukr. Přidala jsem mouku s práškem do pečiva, ořechy a vše opatrně promíchala. Těsto jsem vylila na plech a uložila jsem na těsto višně. Těsto se také peklo tak jako ty předešlé.
  4. Nad párou jsem utřela žloutky s cukrem na hustou kaši. Máslo s vanilkou jsem vyšlehala do pěny. K máslové hmotě jsem přimíchala žloutkovou a vyšlehala mixérem. Ke krému jsem přidala koňak a rozdělila jsem ho na 2 stejné části. Krém jsem uložila ztuhnout do lednice.
  5. Sestava: na spodek jsem uložila první kakaový korpus. Natřela jsem ho horkým broskvovým džemem. Na džem jsem natřela polovinu ztuhlého krému. Na krém jsem položila bílkový višňový korpus, natřela jsem ho horkým džemem a potom krémem. Na krém jsem položila druhý kakaový korpus. Koláč jsem zatížila na noc 5 kg. cukru.
  6. Ráno jsem udělala polevu. Polila jsem koláč a nechala ztuhnout v chladničke. Krájela jsem horkým nožem. Zákusek je osvěžující a s chutí ořechů. Přeji vám dobrou chuť.% 5
Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář