NejRecept.cz Dezerty Nejlepší dezerty Tiramisu Originální TIRAMISU v pohárech
Originální TIRAMISU v pohárech
Recept Originální TIRAMISU v pohárech
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
adkas adkas    ·   6.2.2017

Originální TIRAMISU v pohárech

Kdo by neznal Tiramisu, tento jedinečný italský dezert. Tentokrát jsem se rozhodla udělat ho podle odborníka z italské relace S Italem v kuchyni. Nesehnala jsem sice piškoty Savoiardi, tak jsem použila klasické. Musím se přiznat, že toho amaretto jsem tam šoupla o trochu víc :) K tomu, že se používají do tohoto dezertu syrová vejce, žádné námitky nemám, je třeba používat čerstvé suroviny a vyhnout se špíně ze skořápky, proto vajíčka důkladně omyjte a osušte. A ať vás ani nenapadne vyměnit mascarpone za pomazánkové máslo, je to přísně zakázáno!!! :) Autor: Adkas

Sdílet na Facebooku
Suroviny
5 ks
vejce
5 PL
kr. cukr
500 g
mascarpone
2 PL
mletá káva
200 ml
vařící voda
dle potřeby
Savoiardi piškoty
2-3 panáky
amaretto
špetka
soli
kakao na posypání
Postup receptu
Vytisknout
  1. Nejdříve uvaříme kávu, kterou necháme vychladnout. 2 PL mleté kávy zalijeme 200 ml vroucí vody.
  2. Před dalším použitím scedíme a ochutíme Amarettem.
  3. Bílky a žloutky oddělíme. Do žloutků přidáme cukr a šleháme mixérem na nejnižších otáčkách, dokud se cukr nerozpustí a žloutky jsou pěkně do pěny nadýchané. Přidáme mascarpone a jemně, ručně krouživými pohyby jemně otáčíme, dokud se mascarpone nespojí se žloutky. Zde bych chtěla poznamenat, že mascarpone NIKDY nešleháme mixérem. Při šlehání mixérem mascarpone zřídne.
  4. Bílky vyšleháme se špetkou soli do tuhé pěny. Dobře vyšlehané bílky přidáme do žloutkové hmoty s mascarpone a opět, jemně ručně vmícháme a spojíme. Buďte trpěliví, výsledek stojí určitě za to :)
  5. Můžeme začít vrstvit do vhodné mísy nebo do poháru. Na dno uložíme piškoty, které jsme předem namočili do kávy s Amarettem. Máčíme pouze tu část piškoty, která je posypaná cukrem. Na piškoty navrstvíme krém, opět naskládáme piškoty a znovu krém. Vrch posypeme kakaem (posypeme přes síto, vypadá to hezčí).
  6. Nejdříve jsem dělala tiramisu na plech, pak jsem přemýšlela, co se zbylým krémem, tak jsem vytáhla poháry a plnila ty a musím říci, že v pohárech se mi tento dezert líbí mnohem víc.

Můj blog: Adkas-tastyfood

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář