Oříškové mušličky se žloutkovým krémem

Věděli jste, že mušličky se dají vytvořit i z formiček na vánoční oříšky? Vypadají úplně skvěle! Pokud nemáte formičky na oříšky, existují i na mušle. Koupíte je v klasickém obchodě s domácími potřebami. Autor: Petra H.

Recept Oříškové mušličky se žloutkovým krémem

Suroviny

Těsto:
180 gmáslo
100 gmoučkový cukr
100 gmleté vlašské ořechy
1 lžícekakao
220 ghladká mouka
Žloutkový krém:
2 ksžloutky
3 bal.vanilkový cukr
4 lžícekr. cukr
3 lžícehladká mouka
125 mlmléko
80 gmáslo
3 lžícelikér
Dále budeme potřebovat:
kokos na obalení
ozdoby Dr. Oetker

Postup přípravy

  1. Máslo utřeme s moučkovým cukrem do pěny, přidáme kakao, oříšky a hladkou mouku.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  2. Připravíme si formičky, které jemně potřeme olejem. Naplníme je těstem a položíme na plech. Pečeme v předem vyhřáté troubě při teplotě 180 stupňů cca 20 minut. Z uvedené dávky připravíte 80 ks, čili 40 mušliček nebo oříšků.
  3. Žloutky vyšleháme nad párou spolu s vanilkovým a kr. cukrem a moukou. Postupně přidáme mléko a odstraníme z vodní lázně. Přendáme na mírný oheň a vaříme do zhoustnutí. Hustý pudink odstavíme a necháme vychladnout. Po vychladnutí přidáme máslo, likér a mixérem vyšleháme do jemného krému.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  4. Kraj každé mušle (oříšku) obalíme v kokosu /nejdříve v čokoládě, aby kokos držel a pak šup do kokosu/.
  5. Krém dáme do cukrářského sáčku a nastříkáme na jednu polovinu mušle (oříšku). Položíme perličku (Dr. Oetker ozdoba) a zakryjeme druhou částí.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky