NejRecept.cz Dezerty Pudingy Osvěžující citrónové sklenice s domácími sušenkami
Osvěžující citrónové sklenice s domácími sušenkami
Recept Osvěžující citrónové sklenice s domácími sušenkami
Vyzkoušeli jste recept?
Přidejte svou fotku a pochlubte se
NejLucka NejLucka    ·   9.2.2016

Osvěžující citrónové sklenice s domácími sušenkami

Osvěžující citrónové sklenice s domácími sušenkami a sněhem.

Suroviny
50 g
hladká mouka
120 g
máslo
125 g
kr. cukr
2 ks
vejce
2 ks
bílek
3 lžičky
mleté mandle
3 lžíce
citronová šťáva
Postup receptu
Vytisknout
  1. 50 g mouky, 40 g změklého másla, 20 g cukru, mandle a polovinu jednoho vajíčka (lžičkou oddělíme polovinu žloutky a polovinu bílku) utřeme v misce do jednotné hmoty. Těsto zabalíme do potravinářské fólie a odložíme do lednice na půl hodinu.
  2. Pomocí mixéru vyšleháme jedno celé vajíčko s polovinou (což nám zbylo z těsta) a 85 g cukru do pěny. Přidáme citronovou šťávu a promícháme. Hmotu dáme do vodní lázně a za stálého míchání přivedeme do varu (krém začne houstnout) a odstavíme. Přidáme na kostičky nakrájené zbylé máslo a vše důkladně promícháme, dokud nedostaneme hladkou hmotu.
  3. Těsto z chladničky vybereme a rukama rozmačkáme placky na papírem vyložený plech na pečení. Upečeme při teplotě 180 stupňů do zlata. Hotové vyjmeme a necháme mírně vychladnout. Pak je rozdrtíme na větší kousky (můžete použít i sušenky, pokud nemáte čas péct).
  4. Připravíme sklenice, které můžete vložit do trouby a začneme vrstvit - krém, sušenky, krém, sušenky. Na vrch navrstvíme ušlehaný sníh ze dvou bílků a 20 g cukru. Sklenice vložíme do hrnce s vroucí vodou a pečeme při teplotě 200 stupňů do zlata.

Zdroj: Povar

Komentáře k receptu
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit
Přidat komentář