Pampeliškový med s přídavkem třtinového cukru

Každoročně připravuji tento med, který je s přídavkem třtinového cukru. Je to docela zajímavá chuť a po prvním vyzkoušení už jiný ani nedělám. Je trochu rozdílný od toho klasického medu, do kterého se přidává obyčejný cukr, má takovou karamelovou příchuť. Zkuste si připravit, ještě stíháte nasbírat poslední kvítky pampelišky. Je to zcela jednoduché a zvládne to určitě připravit i začátečnice v kuchyni, která ještě takový med nedělala.

Přidal:, 9.5.2017
Kategorie: Pampeliškový, Med, Zavařeniny
Recept Pampeliškový med s přídavkem třtinového cukru

Suroviny

400-450 ksrozkvetlých pampeliškových květů
2 kscitrónů
1 kspomeranč
2 litryvody
2 kgcukru (třtinový)

Postup přípravy

  1. Květy bez stonek čistě opereme pod tekoucí vodou a vložíme do 4 litrového hrnce. Zalijeme je vodou.Tip: Skvělé tvarohové palačinky bez mouky
  2. Citrony a pomeranč pořádně omyjeme, nakrájíme na kolečka, zbavíme je pecek a přidáme je do hrnce s pampeliškami. Vše dáme vařit.
  3. Od bodu varu vaříme asi 15 minut.Tip: I bez masa dokázaly naše babičky nakrmit rodinu. Sbírka 14 receptů, které mají hodnotu zlata.
  4. Pak necháme směs vylouhovat do dalšího dne.
  5. Druhý den směs přecedíme přes plátno (nebo hustší cedník) do čistého většího hrnce. Do získané pampeliškové šťávy přidáme cukr a za častého míchání směs vaříme 1,5 hodiny, než se med začne táhnout.Tip: Hrnkový chléb téměř bez práce
  6. Hotový med nalijeme do čistých sklenic a uzavřeme víčkem.

Zdroj: Vaření a pečení s radostí