Pečené rolované beraní stehno s tymiánem - FOTOPOSTUP

Recept Pečené rolované beraní stehno s tymiánem - FOTOPOSTUP

Přidal: Izabella929@azet.sk, 9.11.2017

Kategorie: Oběd, Část dne

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Dostala jsem úplně čerstvé beraní maso. Dnes jsem ho rolovala a upekla s tymiánem. Velmi chutná kombinace. Pokud máte k dispozici beraní masíčko, určitě vyzkoušejte tento recept, je to dobrota. Autor: Izabelka

FOTO OD VÁS
Vyzkoušel/a si recept?
Nahraj fotku a pochlub se
PŘIDAT FOTKU

Přidal: Izabella929@azet.sk, 9.11.2017

Kategorie: Oběd, Část dne

SUROVINY

800 gberaní stehno
1 kscibule
4 stroužkyčesnek
1 PLvepřové sádlo
dle chutisůl, pepř
hrstsušený tymián

POSTUP PŘÍPRAVY

TISKULOŽIT
  1. Beraní stehno jsem vykostila. Kosti jsem použila do zelňačky a jednu část stehna jsem dnes upekla. Stehno jsem umyla, osušila a upravila. Zbavila jsem ho blan a sádla. Osolila, okořenila, udělala jsem otvory pro česnek v mase a zbytek jsem nasekala na drobno a posypala po mase. Tymián jsem měla sušený tak jsem ho pomrvila a posypala vrch masa. Maso jsem svinula a svázala kuchyňským provázkem.
  2. Na pánvi jsem nechala roztát sádlo a maso jsem zprudka opekla ze všech stran, aby se zatáhlo. Potom jsem přidala nakrájenou cibuli a česnek a podlila jsem ho vývarem, který se mi vařil na sporáku. I z venku jsem ho osolila, okořenila a posypala červenou paprikou. Pod pokličkou jsem ho pomalu dusila 80 min. a pak jsem sem tam podlila jen malým množstvím vývaru. Malým.
  3. Pak jsem ho odkryla a nechala opéct. Výpek jsem rozmixovala. Upečené maso jsem vyložila na desku a nechala 15 min. odstát. Potom jsem odstranila motouzy a nakrájela na plátky.
  4. Podávala jsem ho s bramborami a sterilovanou paprikou. Přeji vám dobrou chuť.
PODĚLTE SE O RECEPT S OSTATNÍMI
INSPIRACE NA KAŽDÝ DEN
KOMENTÁŘE K RECEPTU
Odpovídáte na komentář uživatele zrušit